Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Adana'da 18 hafız ve hafize icazet aldı

Adana'da 18 hafız ve hafize icazet aldı

Adana'da Çukurova Müftülüğüne bağlı Yatılı Hacı Hüseyin Bilen Kız Kuran Kursu'nda hafızlıklarını tamamlayan 18 öğrenci için icazet ve diploma merasimi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2015 Cuma 09:36
Adana'da 18 hafız ve hafize icazet aldı

Adana’nın Çukurova ilçe Müftülüğüne bağlı Yatılı Hacı Hüseyin Bilen Kız Kuran Kursu’ndan 12 kız öğrenci ile, M. Ali Baytan Erkek Kuran Kursu’ndan 6 erkek öğrenci hafızlıklarını tamamlayarak diplomalarını almaya hak kazandı. 

Hafız ve hafizeler için Adana Ramazanoğlu Cami Konferans Salonu’nda taç giyme ve diploma töreni düzenlendi. Hafız ve hafizelerin aileleri, yakınları ve Adana halkının da yoğun ilgi gösterdiği merasime, Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, İl Müftüsü Arif Gökce, Çukurova eski Müftüsü Abdullah Demir, ilçe müftüleri, Kuran Kursu öğreticileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli de katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Hüseyin Gün, Kur’an-ı öğrenip öğretmenin faziletinden bahsetti. Kur'an-ı Kerimin son ilahi dinin kitabı olduğunu vurgulayan Gün, kıyamete kadar insanlara hidayet rehberi olan kitabımızın, bu dine gönül veren Müslümanların hayatnda canlı tutulması gerektiğini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen İl Müftüsü Arif Gökce, hafız ve hafizeleri tebrik etti.  Gökce, “Bu yavrularımız da Kur’an’ı hıfz ettiklerinden dolayı Allah onları meleklerin kanatlarıyla korusun.  İnşallah mana ve yaşantısıyla da kendilerini yetiştirerek ailelerine, topluma, milletimize ve tüm insanlık âlemine hayırlı insanlar haline gelmeleri temenni ediyoruz.”diye konuştu.

Programda Müftü Gökce'nin ardından konuşan  Adana Vali Yardımcısı Şükrü Çakır ise, “Çukurova Müftülüğümüze bağlı olan Kur’an Kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimiz, gecesini gündüzüne katarak, dinimizin kutsal kitabı Kur’an’ı hıfz ederek, kalplerine, beyinlerine nakşederek icazet alma liyakatini kazanmışlardır. Ben öncelikle Çukurova Müftülüğümüzü, eğitimlerinde görev alan değerli hoca arkadaşlarımı, onlara destek olan hayır sahiplerini, annelerini ve babalarını kutluyorum.” dedi. 

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen Yatılı Hacı Hüseyin Bilen Kız Kuran Kursu’ndan 12 kız öğrenciye taç giydirilip diplomaları takdim edildi. Daha sonra da M. Ali Baytan Erkek Kuran Kursu’ndan 6 öğrenciye diplomaları verildi. Protokol üyeleri de eşleri ile birlikte hafız ve hafizelere ödüllerini takdim etti.

Seslendirilen ilahiler, piyes gösterisi ve okunan şiirlerle devam eden program, Adana Emekli Müftülerinden Mehmet Barış’ın yaptığı dua ile son buldu.

(İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com