Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Adana Numune Hastanesinde yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Adana Numune Hastanesinde yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı törenle başladı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 18:16
Adana Numune Hastanesinde yeni eğitim-öğretim yılı başladı

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı açılışı için tören düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Vali Mustafa Büyük, yeni eğitim-öğretim yılının başarılı geçmesini temenni ettiğini ifade ederek, Adana'da sağlık alanında çok önemli hizmetler yapıldığını, sağlık kuruluşlarının sadece Adana'ya değil, çevre illere de hizmetler verdiğini belirtti.  

Hastanenin tanıtımının yapıldığı slayt gösteriminin ardından konuşan Adana Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan, daha önce yöneticiliğini yürüttüğü hastanenin son dönemde hızlı bir atılım yaptığını ifade etti. Numune Hastanesinin modern bir alt yapıya sahip olduğunu dile getiren Arıkan, hastalara en iyi hizmetin verildiğini söyledi.

Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise Adanalıların sağlık alanında hizmet almak için başka illere ya da yabancı ülkelere ihtiyaç duymayacağını söyledi. Sağlık hizmetinin tüm Türkiye'ye eşit şatlarda verilmeye çalışıldığını vurgulayan Ünüvar, "Zorunlu hizmet kapsamında pratisyen veya uzman hekimler, belirli süreler için sadece doğuya değil, ihtiyaç olan bölgelere gönderiliyor. Ağırlıklı olarak ise insanların fazla çalışmayı arzu etmediği, talep olmayan yerlere gönderilmek durumunda kalınıyor. Çünkü oradaki insanların da sağlık hizmetine ihtiyacı var." dedi. (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com