Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Adana caddelerine "Piyango Haramdır" pankartları asıldı

Adana caddelerine "Piyango Haramdır" pankartları asıldı

Adana caddelerini içki ve kumarın haram olduğunu hatırlatan bez afişlerle donatan AGD, bu haramların işlendiği Noel yerine Müslümanların Mekke'nin fethini kutlamasını istedi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 00:24
Adana caddelerine

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından Adana’nın en işlek caddelerine içki ve kumarın haram olduğuna dair bez afişler asıldı. Yılbaşında Müslümanların; Hristiyanlara ait Noel türü kutlamalarına katılmamasının da hatırlatıldığı afişlerde, kutlanacaksa 1 Ocak tarihine denk gelen Mekke’nin fethinin kutlanması gerektiği vurgusu yapıldı.

Adana’da gerçekleşecek Mekke’nin fethi organizasyonu öncesi basınla kahvaltıda bir araya gelen AGD İl Teşkilatı, Müslümanların Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmemesi gerektiği, bu sebeple yılbaşının kutlamanın yanlış olduğu üzerinde durdu.

Burada kısa bir açıklama yapan AGD Adana Teşkilat Başkanı Cuma Şahin, şehrin caddelerine “Piyango ve Kumar Haramdır” şeklinde ifadelerin yazıldığı yüzlerce bez afiş asarak Adanalıları bu tür kötülüklerden sakındırmayı hedeflediklerini söyledi.

Müslümanların gayri meşru eğlencelerin normal karşılanır olduğu yılbaşı yerine 1 Ocak 630 tarihinde gerçekleşen Mekke’nin fethini kutlaması gerektiğine işaret eden Şahin, “Anadolu Gençlik Derneği Adana Şubesi olarak bizler de 31 Aralık gecesi Menderes Kapalı Spor Salonunda bu fetih gecesini gerçekleştireceğiz. Saat 19.00’da başlayacak olan etkinliğimize Dünya Alimler Birliği Genel Sekreteri Muhyiddin Ali Karadaği, AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal, sanatçı Mustafa Özcan Güneşdoğdu ve hafızlar katılacaktır. Şiir, Sinevizyon, Kur’an Ziyafeti’nin de yer alacağı programımıza tüm halkımız davetlidir.”diye konuştu. (Ayhan Kaya- İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Haliliye Kaymakamı Yılmaz, Süleymaniyelileri dinledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com