Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ADAG Vakfı Süriye Yolcusu

ADAG Vakfı Süriye Yolcusu

Giriş Tarihi: 25 Mart 2010 Perşembe 21:51
ADAG Vakfı Süriye Yolcusu

 Geziye Harran Üniversitesi, Mardin Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Siirt Üniversitesi ve Batman Üniversitesi'nden ADAG mensubu kalabalık akademisyen topluluğu katılıyor. Yapılacak resmi ziyaret çerçevesinde, 27 Mart 2010 Cumartesi günü Halep Üniversitesi Rektörüyle ve Türkiye'nin Halep Başkonsolusu, 28 Mart 2010 Pazar günü ise, Yüksek Eğitim Bakanı, Türkiye'nin Şam Büyükelçisi, Şam Üniversitesi Rektörü ile görüşmeler yapılacak.

ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz yaptığı açıklamada; YÖK Başkanlığının 16 Ocak 2010 tarihinde Suriye'ye yakın illerin üniversite rektörleri ile birlikte Suriye Yüksek Eğitim Bakanlığı ile yaptığı görüşmeleri ve eğitim-öğretim adına imzaladıkları ortak protokolleri yakinen takip ettiklerini ve bölge adına önemsediklerini ifade etti. Ayrıca bilim, teknoloji ve enformasyondan sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Aydın ve TÜBİTAK'ın yöneticilerinden oluşan bir heyetin 23 Mart 2010 tarihinde Türkiye ve Suriye arasında bilim ve teknoloji alanındaki iş birliği konusunda resmi ziyaretlerine işaret etti. 

ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz yapacakları bu ziyaretin amacının Suriye ile şimdiye kadar yapılan bu açılımlara destek mahiyetinde ve çeşitli üniversitelerdeki ADAG Vakfı mensupların Suriye Üniversiteleri ile ortak çalışmasına vesile olacağını belirtti.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com