Advert
Advert
Advert

ADAG Vakfı Avrupa'da

ADAG Vakfı Avrupa'da
ADAG Vakfı Avrupa'da

Fransa Montpellier, Le Corum Kongre ve Opera Merkezi'de Centre National de la Recherche Scientifique (CNRS) tarafından organize edilen "4th International Conference on Molecular Materials" Molmat2010 konferansına Türkiye'den Harran Üniversitesi'ni temsilen "Electrooptical Properties of Liquid Crystals via Molecular Alignment" başlıklı bildirisi ile katılan ADAG Vakfı Şanlıurfa Şube Başkanı Doç. Dr. Süleyman Yılmaz, kongre sürecinde katılımcılara ADAG vakfının tanıtımını da yaptı.

 Şube Başkanı Yılmaz beraberinde getirdiği, ADAG Vakfının 1996-2010 yılları arasındaki tanıtımını içeren Türkçe ve İngilizce hazırlanmış katalogunu, kongre sürecinde görüştüğü Montpellier Üniversitesi, Bilim Teknoloji Fakültesinden (INC) Profesör Mme Joulia Larionova, Fransa Ulusal Bilimsel Araştırma Merkezi (CNRS) Profesör Yannick Guari, Montpellier 2 Üniversitesi Rektörü Profesör Pr Danièle Hérin, Çek Cumhuriyeti NS Nükleer Fizik Enstitü'sünden Professor Vasily Lavrentiev, Moskova Devlet Üniversitesi, Kimya Bölümü'nden Profesör Sergey Kardashev, Katholieke Leuven Üniversitesi'nden Profesör Christ Glorieux ve katılımcı birçok bilim insanlarına takdim etti. İkili diyaloglarda özellikle bölgesel sorunları içeren konu başlıkları ve sosyal konuların değerlendirilmesi dikkati çekti.

 Katılımcıların bir kısmına ayrıca Şanlıurfa'yı tanıtan broşür ve CD'ler de takdim edilip, ilgililer Şanlıurfa'ya davet edildi. Bilimsel ve sosyal tanıtım anlamında oldukça verimli geçen toplantıyla ADAG Vakfı Avrupa'ya ilk açılışını yapmış oldu. Bu ziyaret ve görüşmelerin ilerleyen dönemlerde heyetler halinde devam edileceği umulmaktadır.

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır