Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Yaşam "Aciz yönetim şekli fırıncılık esnafını bitirmiştir"

"Aciz yönetim şekli fırıncılık esnafını bitirmiştir"

Giriş Tarihi: 26 Mayıs 2010 Çarşamba 14:22

        

17 Haziran 2010 tarihinde yapılacak olan Türkiye Fırıncılar Federasyonu seçimleri için federasyon başkanlığına aday olan İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer, www.balikligol.com sitemize çok özel açıklamalarda bulundu.

Türkiye Fırıncısı'nın yangının ortasına atıldığını söyleyen Özer;  "Federasyon yönetiminin 8 Yıldır göstermiş oldukları aciz yönetim şekli fırıncılık esnafını bitirmiştir" dedi.

http://balikligol.com/images/news/2659.jpg

1998 yılında Federasyon Başkanı Yusuf Ekşi'nin yardımcılığını yaparken elde ettiğimiz haklarımızı(EK–10/A)'ı bu yönetimin basiretsizliği ve aymazlığı yüzünden kaybettiklerini söyleyen Fahri Özer; "8 yıldır federasyonun başında bulunan bu yönetim, Türk fırıncısı lehine hiçbir yasa ve yönetmenlik çıkarmamıştır. Daha önce var olan haklarımızın kaybolmasına da ses çıkarmamıştır. 8 yıllık süre zarfında Türkiye'nin hiçbir ilinde fırıncılarımız rahat yüzü görmemiştir. Mevcut yönetim döneminde ekmek ve fırıncılıkla ilgili çıkan yasa ve yönetmenliklerin hiç birinin fırıncılık lehine olmamıştır. Bununla birlikte şu an yayınlama aşamasında olan yönetmenlikte bu kötü durumun tuzu biberi olacaktır. Bu yönetmenliğe göre; fırın açma şartları arasında bulunan, ayrık nizam ve müstakil bina şartı AVM'ler içerisinde kurulacak fırınlardan istenmeyecek. Böylece bu yönetmenlikle Türk fırıncısı marketlere peşkeş çekilmek istenmektedir. Fırıncı esnafı AVM'lere feda edilmek istenmektedir. Bu yönetmenliğin altında imza atan Başkan ve yönetim kurulu bu peşkeşin baş sorumlularıdır. Biz de, bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve Türk fırıncısının rahat bir nefes almasını sağlamak için ciddi ve dirayetli bir ekiple ‘kurtuluş yürüyüşünü' başlatmış bulunuyoruz. 17 Haziran'da yapılacak olan genel kurulda, bu geçmiş 8 yılın hesabı sorulacaktır"

Çok büyük ve güzel projelerinin bulunduğunu, kısa vadede 5 projeyi uygulamaya koyacaklarını söyleyen Özer, an acil projenin ekmeklere bayilik sistemi getireceğini, böylece her önüne gelen bakkalın ve marketin sağlıksız ortamda ekmek satışının yapılmasının önüne geçileceğini, halkın sağlığı ile oynanmasına müsaade edilmeyeceğini belirtti.

Şanlıurfa'yı çok sevdiğini de söyleyen Fahri Özer, "bu ilk gelişim değil, daha evvelde geldim. Urfa'nın çok güzel bir manevi havası var. Ben seçim çalışmaları nedeni ile gezemedim Urfa'yı; ama ilk fırsatta çocuklarımı da alıp birkaç günlüğüne Şanlıurfa'yı gezmeye geleceğiz."

M. Guli Aslan/ www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Bugün havalar nasıl olacak? (25 şubat 2017)

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com