Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat 'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'

'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'

ŞUTSO Eğitim Komitesi Başkanı Zeki Kurt ve beraberinde Şanlıurfa ve İlçelerinde faaliyet gösteren Özel Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri,

Giriş Tarihi: 18 Kasım 2011 Cuma 11:47
'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'
AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez’i, İl Başkanlığı makamında ziyaret ederek “Şanlıurfa’da iki tane daha Rehberlik Araştırma Merkezlerinin kurulmasını ve bu konuda destek beklediklerini” ifade ettiler.

Ziyaretle ilgili konuşan ŞUTSO Eğitim Komitesi Başkanı Zeki Kurt; “Yasaya göre iki yüz bin kişiye bir Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) (Siverek ve Viranşehir hariç) Şanlıurfa’da 1 milyon 170 Bin kişiye sadece bir RAM hizmet etmekte.

Bu konuyla ilgili olarak Rehberlik Araştırma Genel Müdürlüğü yetkilileri Şanlıurfa’da fizibilite çalışması yaptılar. Acilen Şanlıurfa merkezde bir RAM, Birecik bölgesine bir RAM kurulması gerektiğini ifade ettiler.

Mevcut RAM’in yeri şehir merkezinde oluşu ve trafiğin yoğun olması nedeniyle özürlü çocuklar ve aileleri büyük sıkıntılarla karşılaşmaktadır.

Mevcut RAM, yoğunluk olması nedeniyle yasanın öngördüğü zamanda özürlü çocuklara verilen eğitim raporlarını verememekte, binanın fiziki yapısı ve test odalarının yetersizliği nedeniyle sağlıklı bir inceleme yapılamamaktadır.

Mevcut RAM’ın yerinde kalması yeni kurulacak RAM’ın güzel sanatlar okulu veya Yenişehir Halk Eğitim Merkezinin bir bölümünün bu kuruma teslim edilmek suretiyle sıkıntılar ortadan kalkacaktır” dedi.
AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ise eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Yasalar çerçevesinde yapılması gerekenler için yetkililerle görüşeceğini” belirtti.
www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Taha Ün, Urfa’da Gençlerle Buluştu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com