Advert
Advert
Advert

'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'

ŞUTSO Eğitim Komitesi Başkanı Zeki Kurt ve beraberinde Şanlıurfa ve İlçelerinde faaliyet gösteren Özel Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri,

'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'
'Acilen 2 RAM Şanlıurfa'ya gerekli'
AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez’i, İl Başkanlığı makamında ziyaret ederek “Şanlıurfa’da iki tane daha Rehberlik Araştırma Merkezlerinin kurulmasını ve bu konuda destek beklediklerini” ifade ettiler.

Ziyaretle ilgili konuşan ŞUTSO Eğitim Komitesi Başkanı Zeki Kurt; “Yasaya göre iki yüz bin kişiye bir Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) (Siverek ve Viranşehir hariç) Şanlıurfa’da 1 milyon 170 Bin kişiye sadece bir RAM hizmet etmekte.

Bu konuyla ilgili olarak Rehberlik Araştırma Genel Müdürlüğü yetkilileri Şanlıurfa’da fizibilite çalışması yaptılar. Acilen Şanlıurfa merkezde bir RAM, Birecik bölgesine bir RAM kurulması gerektiğini ifade ettiler.

Mevcut RAM’in yeri şehir merkezinde oluşu ve trafiğin yoğun olması nedeniyle özürlü çocuklar ve aileleri büyük sıkıntılarla karşılaşmaktadır.

Mevcut RAM, yoğunluk olması nedeniyle yasanın öngördüğü zamanda özürlü çocuklara verilen eğitim raporlarını verememekte, binanın fiziki yapısı ve test odalarının yetersizliği nedeniyle sağlıklı bir inceleme yapılamamaktadır.

Mevcut RAM’ın yerinde kalması yeni kurulacak RAM’ın güzel sanatlar okulu veya Yenişehir Halk Eğitim Merkezinin bir bölümünün bu kuruma teslim edilmek suretiyle sıkıntılar ortadan kalkacaktır” dedi.
AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ise eğitimin çok önemli olduğunu vurgulayarak; “Yasalar çerçevesinde yapılması gerekenler için yetkililerle görüşeceğini” belirtti.
www.balikligol.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü