Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Acil Serviste ilk kez bir doçent var!

Acil Serviste ilk kez bir doçent var!

Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi acil tıp uzmanı Doç. Dr. Özgür Söğüt, Şanlıurfa’da acil servise atanan ilk doçent oldu.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 20:04
Acil Serviste ilk kez bir doçent var!3. basamak sağlık hizmetleri veren Araştırma ve Uygulama Hastanesinde birçok yeniliği beraberinde getirecek olan bir doçentin acil tıp uzmanlığına atanması ilimizde sevinçle karşılandı.

Acil konusunda bir çok başarılara imza atan Doç. Dr. Özgür Söğüt hastanedeki çalışmaları ile alakalı yaptığı açıklamada;

“Acil servise başvuran tüm hastalar Acil Tıp hekimi tarafından değerlendirilerek hastalığının aciliyetine göre sınıflandırılıp uygun bölüme alınmaktadır.

Yakın takip ve tedavi gerektiren kalp hastalığı, solunum sıkıntısı gibi yakınmaları olan hastalar monitörlü alanda değerlendirilirken, yakın takip gerektirmeyen travma, baş ağrısı, karın ağrısı ve benzeri yakınması olan hastalar ise hızlı bakım alanlarında değerlendirilmektedirler. Çoklu travma hastaları ise hızla resüsitasyon odasına alınmakta, Acil Tıp Uzmanı gözetiminde bir kıdemli Acil Tıp Asistanı tarafından değerlendirilmekte ve gerekli tedavileri yapılmaktadır. Hastanın yapılan tetkik ve tedavilerinin ardından yatış gerektiren bir durum saptanırsa uygun bölümden konsültasyon istenip hasta ilgili bölüme yatırılmaktadır. Araştırma ve Uygulama Hastanemiz her türlü acil durum gerektiren vakalarda yetişmiş deneyimli uzman hekimleriyle Şanlıurfa halkının hizmetindedir ” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Mehmet Akif İnan Devlet hastanesinin oto park sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com