Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Aç Karına sigara içenler dikkat!

Aç Karına sigara içenler dikkat!

Yapılan araştırmalar uyandıktan sonra 31-60 dakika arasında içilen sigara kansere yakalanma riskini artırdığı ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2014 Perşembe 14:15
Aç Karına sigara içenler dikkat!


Sabah uyandıktan hemen sonra bir sigara yakan tiryakilerin kanser olma ihtimali daha yüksek. Yapılan araştırmalar, sigara tiryakilerinin günün ilk sigarasını ne zaman içtikleriyle kansere yakalanma riski arasında bağ olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre, sabah uyanır uyanmaz içilen sigara akciğer ve boyun kanserinin yanı sıra beyin tümörü görülme riski de artırıyor.


Kanser Tedavi uzmanı, Uz. Dr. Yasin Sayıcı: ‘Yapılan araştırmalar uyandıktan sonra 31-60 dakika arasında ilk sigarasını içenlerin akciğer kanserine yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu ortaya koyuyor. Erken saatte içilen sigaranın boyun ve beyin kanserini de tetiklediği ortada. Mümkünse sigara tamamen bırakılmalı bunu yapamayan kullanıcılar en azından sabah uyanır uyanmaz sigara içerek hayatlarını daha büyük tehlikeye atmamalı” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com