Advert
Advert
Advert

Abide yolu tam gaz

Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, 50 metre genişliğine çıkarılan Diyarbakır Yolu’ndaki çalışmaları denetledi.

Abide yolu tam gaz
Abide yolu tam gaz

 

9,5 yılda 62 yeni yol açan ve 19 yolun genişletilmesini sağlayan Belediye’nin son 1 yıl içersinde çok önemli 9 yolda çalışma yaptığını kaydeden Fakıbaba, “ Kent trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan 9 yolda çalışmalarımız sürüyor. Diyarbakır Yolu’nun genişletilmesinde emeği geçen Tugay Komutanlığı yetkililerine ve çalışma arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Kentin ulaşımında can damarı olarak nitelendirilen 9 ayrı yolun teker teker ismini sayan Fakıbaba, “Birisi Çevik Kuvvet ile Süleymaniye arası. Aslında orayı açtık, ancak Askeriye’nin 2 köprü yapımı sürdüğü için araç kullanımına sunamıyoruz. Şuan bulunduğumuz Diyarbakır Yolu etti 2. Eyyübiye Bölgesi’nde 4 ayrı yolumuz var, ediyor 6. bunları sayarsak biri Harrankapı, İmam Keskin, Ziraat Fakültesi Karşısı, Briketçiler Sitesi. Kanberiye Mahallesi’nde yeni bir yol çalışmamız var etti 7. GAP Arena Stadyumu Arkası etti 8. son olarak Süleymaniye Mahallesi Hodri Meydan etti 9. Yolun genişletilmesiyle birlikte Süleymaniye Caddesi rahatlayacak. Emin Başkanın ve diğer çalışma arkadaşlarımın burada emekleri var. Bütün bu saydığım 9 yolda genişletme ve yol açma çalışmalarıyla kent trafiği önemli ölçüde rahatlayacaktır” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
AB Büyükelçileri, Harran Üniversitesi Öğrencileriyle Buluştu
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!