Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Abide Kavşağına yağmur engeli!

Abide Kavşağına yağmur engeli!

Geçtiğimiz Nisan ayında temeli atılan Abide Köprülü Kavşağındaki çalışmalar yağmur engeline takıldı. Şantiye Şefi Serdar Arıcı, “Çalışmalarımızın çoğu bitti. Sadece 15 günlük bir çevre düzenlemesi kaldı. Fakat yağmur’dan dolayı şuan beklemedeyiz.”

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2012 Salı 10:42
Abide Kavşağına yağmur engeli!

TEMELİ BAKANLAR TARAFINDAN ATILDI

 

AK Parti’nin 4 yılda 400 proje kapsamında olan Abide Kavşagı’nın temeli, geçtiğimiz Nisan ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu tarafından atıldı. Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak olan Abide Kavşağı projesi için yüklenici firmaya 6 ay süre verildi.

 

Gece gündüz çalışarak Abide Kavşağı’ndaki çalışmaların çoğunu bitiren firma, geçtiğimiz günlerde yapılan alt geçidi hizmete açtı.

 

ÇALIŞMALARA YAĞMUR ENGELİ!

 

Yüzde 90’lık bölümü tamamlanmış olan Abide Kavşağı’ndaki çalışmalarda, sadece çevre düzenlemesi, refüş,asfalt ve bağlantı yolları kaldı. Şantiye Şefi Serdar Arıcı, konuyla ilgili Olay’a yaptığı özel açıklamada, söz konusu projenin bitme noktasına geldiğini söyledi.

 

Çalışmalarda sadece 15 günlük bir işin kaldığını vurgulayan Arıcı, şunları söyledi:

 

“Alt geçitteki çalışmaları tamamlayıp geçtiğimiz günlerde hizmete açtık. Ve Alt geçide ana kadar 40’ın üzerinde ışıklandırma direği dikildi. Çalışmalarımızda sadece,  çevre düzenlemesi, refüş, asfalt ve bağlantı yolları kaldı.Maalesef yağmur’dan dolayı bunlar yarım kaldı.Bizim 15 günlük bir işimiz kaldı.Bunları yaptıktan sonra proje tamamlanmış olacak.Elimizden geldiği kadar,çalışmalarımızı erken bitirmeye çalışıyoruz.”

 

TRAFİK RAHATLAYACAK

 

Öte yandan Abide Kavşağı, doğu-batı aksı olan Gaziantep-Habur yolu ve kuzey-güney aksı olan Şanlıurfa şehir merkezi-Diyarbakır yolunun kesişim noktasında şehrin trafik açısından kilit noktasında bulunuyor. Bitme aşamasına gelen Abide Köprülü Kavşağı'nın tam olarak faaliyete girmesiyle birlikte, şehir merkezi-Diyarbakır yolundaki yaya ve taşıt trafiği güvenli bir şekilde akacak, dur-kalk beklemeleri önemli ölçüde azalacak.

 

YETKİLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

 

Konu ile ilgili görüşlerini belirten sürücüler ise şunları söyledi:

 

“Abide Köprülü Kavşağı Şanlıurfa trafiğini rahatlatacak. Mardin istikametinden gelip Gaziantep istikametine gitmek isteyen araçlar ile Gaziantep istikametinden Mardin istikameti ile şehir merkezinden Diyarbakır istikametine gitmek isteyen araçlar, trafiği birbirine katıyordu. Saatlerce trafik kilitleniyordu. Bir de kavşağın büyük olmasından dolayı araç sürücüleri çok kez sıkıntı yaşıyordu. Bu proje ile Şanlıurfa Abide Kavşağı'nda trafik bir nebzede olsa rahatlayacak. Mardin-Gaziantep istikameti ile Gaziantep-Mardin istikametinden gelen araçlar, alt geçidi kullanarak, direkt geçiş yapabilecekler, bu da trafiği büyük oranda rahatlatacak. Bu projede emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyoruz.”

 

3 ADET ÜST GEÇİT YAPILACAK

 

Bu arada, vatandaşlar için 3 adet üst geçidin yapılacağı öğrenildi. Belediye yetkililerinden alınan bilgiye göre, üst geçitlerin biri, Mardin yoluna diğer ikisinin de Diyarbakır ve Antep yolu üzerinde yapılacak. Projeleri yapılan bu üst geçitlerin kısa sürede yapılması bekleniyor.

Aziz Çiftçi/Şanlıurfa Olay

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com