Advert
Advert
Advert

Abide kavşağı kaldırımı yeniden sökülüyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından faaliyete geçirilen Abide Köprülü Kavşağındaki kaldırımların daha 1 ay dolmadan sökülmesi vatandaşların tepkisini çekti. Kaldırımları yapan yüklenici firma ise, kaldırım taşlarının maliyetinin yüksek olduğundan dolayı belediye’nin böyle bir düzenlemeye gittiğini söyledi.

Abide kavşağı kaldırımı yeniden sökülüyor
Abide kavşağı kaldırımı yeniden sökülüyor

SÖKÜLECEKSE NEDEN YAPILDI

 

2011 Nisan ayında yapımına başlanan Abide Köprülü Kavşağı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Aralık 2012’de Şanlıurfa ziyareti sırasında açılışı yapıldı. Kavşağın trafiğe açılması ile birlikte Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan kaldırımlar 1 ay dolmadan sökülmeye başlanması vatandaşları çileden çıkardı. Konuyla ilgili olarak tepkilerini dile getiren Şanlıurfalı vatandaşlar, eğer sökülecekse kaldırımların neden yapıldığını sordu?

 

Şanlıurfalı vatandaşlar, Türkiye genelinde borçlu belediyelerin başında yer alan Şanlıurfa Belediyesinin, borçlarını görmezden gelip elindeki mevcut paraları da israf etmeye devam etmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

 

 

BELEDİYENİN BU ÇALIŞMALARINA

 

BİR ANLAM VEREMİYORUZ

 

İsraf etmenin haram olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, “Abide kavşağına daha döşeneni 1 ay olmadan bu kaldırımların sökülmesine bir anlam veremiyoruz. Büyültme ya da küçültme gibi bir durum da yok. Bizler Belediyenin bu çalışmalarına bir anlam veremiyoruz. Para çoksa borçlarını ödesinler, uygun yerleri istimlak edip otopark yaptırsınlar. Yeni bir Urfa oluşturup tarihi Urfa’yı restore etsinler. Neden yeni yolların yapılmasına ağırlık verilip çabuklaştırılmıyor da, ihtiyaç olmamasına rağmen güzelim kaldırımlar yıkılıp yeniden yapılıyor” dediler.

 

Kaldırımların ‘Yap-Boz’ tahtasına döndüğünü belirten vatandaşlar, “Belediye istediği gibi evirip çeviriyor. Milletin parasını çarçur ediyorlar. Milletin parasını çarçur etmek israftır, haramdır” diye konuştular.

 

 

MALİYETİ YÜKSEK

 

Abide Köprülü Kavşağını yapan yüklenici Firma Sorumlusu Serdar Arıcı, konuyla ilgili Olay’a yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 

”Biz kaldırım taşlarını yaptığımız zaman belediyeye danıştıktan sonra yaptık. Fakat 1 ay sonra, belediye kaldırım taşlarını sökme kararı aldı. Sebep ise, maliyetinin yüksek olması ve olası bir arıza’da kaldırım taşlarının tekrar bulunmaması. Şuan kaldırım taşlarını söküyoruz.Yerine ise mahallelere uygun taşları döşeyeceğiz.”

 

Mehmet Aslan / Olay gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Şanlıurfa’da Öğretmenler Günü Kutlaması
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu
Başkan Çiftçi, İlkokul Öğretmeni İle Buluştu