Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem ABD’ye bilgi sızdıran gazeteci kim?

ABD’ye bilgi sızdıran gazeteci kim?

ABD'nin Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki gelişmeler ile ilgili yerel bir gazeteciye para verdiği iddai edildi.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2015 Pazartesi 19:57
ABD’ye bilgi sızdıran gazeteci kim?

ABD’nin Adana Konsolosluğu Güvenlik ve İrtibat Müdürlüğü’nün özellikle Urfa sınır hattındaki gelişmeler ve stratejik önemde bilgilere ulaşabilmek için yerel gazeteci U.K.’ye uzun süredir ödeme yaptığı, kamuoyuna yansıyan bazı haberlere paralel bilgileri kendisine taşıyan U.K’den, spesifik bilgiler talep ettiği anlaşıldı.

Milliyet gazetesinin haberine göre ABD konsolosluğu ise U.K.’den özellikle Suriyelilerin barındığı kamplarda bombalı eylem yapmayı planlayan kişilerin yakalanması ve Ceylanpınar Kampı’nda alınan önlemler, Ceylanpınar-Akçakale sınırına örülen duvarın ebatları ve inşa edilmesindeki amaç, Şırnak’ta sınır kapılarının ne zaman açılacağı ve neden açılmasının istendiği, sınır kapılarının durumu, IŞİD mensubu 25 kişinin Şanlıurfa’ya gelip gelmedikleri gibi konularda bilgi istediği da anlaşıldı.

KONSOLOSLUKTA İŞ VAADİ

Konsolosluğun başlangıçta U.K.’ya konsoloslukta işe alma vaadinde bulunduğu, ancak bu vaadini yerine getirmediği iddia edildi. Bu arada U.K.’nin ABD’den yeşil kart talebinin olduğu, çalışmalarına karşılık konsolosluktan sertifika istediği, burada işe girmeyi arzuladığı, Konsolosluğun da zaman zaman U.K.’nin maddi talepleri dışındaki taleplerini karşıladığı kaydedildi.

Konsolosluğun, bölgedeki bazı emniyet mensuplarıyla yakın ilişkisinin olduğu, bazı polis memurlarının bu nedenle tayin taleplerini bile Konsolosluğa bildirebildiği anlaşıldı. Konsolosluk ile U.K. arasındaki iletişimin halen sürdüğü, sadece bu yıl içerisinde 14 ayrı telefon görüşmelerinin tespit edildiği de ortaya çıktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da Çelik köprülerde çalışmalar bitmek üzere

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com