Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Abdullah Yeğin'den sadeleştirmeye bedualı tepki VİDEO

Abdullah Yeğin'den sadeleştirmeye bedualı tepki VİDEO

Dua ettiğini ifade eden Yeğin ağabey, daha sonra Risale-i Nur'u sadeleştirme çalışmalarına değindi

Giriş Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 10:21
Abdullah Yeğin'den sadeleştirmeye bedualı tepki VİDEO
Bediüzzaman Said Nursi'nin talebelerinden Abdullah Yeğin Bursa'daki Bediüzzaman programlarına katılmadı. "Ağabeyler Konferansı" için görüntülü mesaj gönderen Abdullah Yeğin ağabey, önce programı tebrik etti. Dua ettiğini ifade eden Yeğin ağabey, daha sonra Risale-i Nur'u sadeleştirme çalışmalarına değindi.

İşte Abdullah Yeğin ağabeyin mesajı:Muhterem kardaşlarımız esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü. Cenab-ı Hak hizmet-i imaniye için toplantınızı mübarek eylesin, hayırlı eylesin. İnşallah bizler de sizinle beraber gibi dua ediyoruz.

Fakat ben biliyorsunuz birkaç gündür Risale-i Nur hakkında Üstadımızın fikirlerine muhalif olarak, Üstadımız razı olmadığı halde, Üstadın varisleri razı olmadığı halde, Üstadın talebeleri, Risale-i Nur talebeleri dünyanın her tarafına dağıldığı halde Risale-i Nur anlaşılmıyormuş diye, sadeleştirme diye bir uydurma çıkardılar. Ben bu millet harekete geçmedikçe, bu millet, kardaşlarımız, Nur talebeleri... İlk mektep mezunu olmayan bile, ilkmektebi okumayan bile Risale-i Nur'u okuyor anlıyor. Bunlar, bilgiçlik taslayanlar ve bu şekilde hareket edenler susmadıkça ben bu gibi toplantılara gelmeyeceğime söz verdim, kusura bakmayın. Ben şimdi gelemiyorum. Siz Nur talebesi olarak vazifeniz neyse yaparsınız inşallah.  Cenab-ı Hak sizleri muvaffak eylesin.

Bu yazanlar; mesela Mehmet Ali Bulut kardaşımız ne kadar güzel izah etmiş, diğer kardaşlarımız ne kadar güzel izah etmiş, yani bunlar haksız mı konuşuyor? Üstad Bediüzzaman'ı dinlemezsek başka kimseyi dinlemeyiz. Allah bizi Üstadımızdan ayırmasın. Üstadımıza hakaret edenler cezalarını Allah'ın izniyle bulurlar diyeceğim. Esselamu Aleyküm. Kusura bakmayın ben sinirli konuştum. Allah kusurlarımızı affetsin.
Abdullah Iraz / Risalehaber

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Uluslararası İslâm Bilgeleri Zirvesi Şanlıurfa’da düzenlenecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com