Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Abdullah Öcalan'ı Hiç Böyle Görmemiştiniz!

Abdullah Öcalan'ı Hiç Böyle Görmemiştiniz!

Şam’da kaldığı dönemde güvercin beslerken çektirdiği fotoğrafları görünce şaşıracaksınız.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2013 Pazar 14:11
Abdullah Öcalan'ı Hiç Böyle Görmemiştiniz!

Şu günlerde Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT), PKK’nın silah bırakması için görüştüğü İmralı’da yatan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın bugüne dek gün yüzüne çıkmamış özel fotoğrafları yayınlandı.

Öcalan’ın,fotoğrafı 1990’lı yılların başından Şam’daki fotoğraflar, Öcalan’ın ilginç bir hobisini gözler önüne seriyor: Güvercin besleyiciliği…
Abdullah Öcalan, 1999’da yakalandıktan sonra konulduğu İmralı Cezaevi’nde, hapishanede kuş beslemesine izin verilmeyen bir adamın öyküsünün anlatıldığı Alcatraz Kuşçusu filmindeki gibi kuş merakından vazgeçmek zorunda kalmış.

BEYAZ GÜVERCİN VE KALAŞNİKOF POZU
Abdullah Öcalan’ın 1990’lı yılların başında barışı simgeleyen güvercinlerle poz vermesi ilginç. Zira terör örgütü PKK’nın o dönemdeki politikası ‘sonuna kadar şiddetti’. PKK, terör uzmanlarına göre tarihinde en fazla militan sayısına o dönemde ulaşmıştı. Çatışmaların şiddeti günden güne artıyordu. Ve bugün olduğu gibi Kürt sorununun çözümü için neler yapılması gerektiğini tartışmak için henüz çok erkendi. PKK’nın silah bırakması gündemde değildi.

Öcalan’ın güvercinlerle poz verdiği o yıllarda terörü sona erdirmenin ve Kürt sorununu çözmenin pek de mümkün olmadığını Öcalan’ın, beyaz güvercin ve Kalaşnikof tüfekle verdiği poz da gözler önüne seriyor. Bu poz, silahla çözüm arayan örgütün temel çelişkisinin simgesi gibi duruyor. Diğer fotoğraflarda ise Öcalan, beslediği güvercinlerle poz vermiş.

Son TV

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com