Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Abdullah Gül'ün kadrosu

Abdullah Gül'ün kadrosu

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2011 Cumartesi 18:24
Abdullah Gül'ün kadrosu

Londra'da ev arkadaşı olan Durmuş Yılmaz ve Cumhurbaşkanı Gül artık aynı masayı paylaşacak. Yılmaz ekonomi danışmanı oldu. İşte Cumhurbaşkanının kadrosu:

Merkez Bankası’nda görev süresi sona eren Durmuş Yılmaz Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ekonomi başdanışmanı oldu.

Londra’da öğrencilik yıllarında ev arkadaşı olan iki isim artık aynı masada çalışmaya başlayacak.

Gül’e finans konularında danışmanlık yapacak olan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı olmasıyla ilgili, “Bu tür işlere talepkâr olunmaz. Görev verilir” dedi.

Çalışma arkadaşı Ertürk

Cumhurbaşkanı Gül’ün, Londra’dan ev arkadaşı olan Yılmaz için yakın çevresine, “Bir sürü yakın arkadaşım var ancak Yılmaz’ı başarılı bulduğum için çağırdım” dediği ifade ediliyor.

Yılmaz’ın yeni çalışma arkadaşlarından biri de eski TMSF Başkanı Ahmet Ertürk. Ertürk de Gül’e daha çok işadamları ile ilişkiler konusunda danışmanlık sağlayacak.

Cumhurbaşkanı Gül’ün Yılmaz’a geçen hafta veda ziyaretinde danışmanlık konusunu gündeme getirdiği kulislerde konuşuluyor. Yılmaz’ın Köşk’te göreve başlamasına yönelik hukuki sürecin devam ettiği belirtilirken işlemlerin hafta başına kadar tamamlanmaya çalışılacağı kaydedildi.

Yılmaz’a verilecek maaşın ise yeni bir maaş şeklinde olmayacağı ifade edildi. Yetkililer, “Emekli maaşı 4.5 bin liraysa Köşk’te de alacağı 5 ya da 5.5 bin liradır. 5 bin lira maaşın üstüne ek olarak değil tamamlanma şeklinde oluyor” diye konuştu.

Yaş sınırı yok

Cumhurbaşkanı’nın danışmanların yaş sınırına bağlı kalmadan görev yapabilse de Gül’ün görev süresinin dolmasının ardından görevden ayrılabilir. Şu anda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresi de tartışmalı.

 Eğer 5 yıl kabul edilirse görev süresi 2012 Temmuz’da, 7 yıl kabul edilirse 2014 Temmuz’da dolacak. Yılmaz’ın da bu durumda Köşk’e kalacağı süre Gül’ün görev süresine bağlı olacak.

kullan

Radikal

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com