Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Abdülkerim Gök’ten SSPE’leri umutlandıran önerge

Abdülkerim Gök’ten SSPE’leri umutlandıran önerge

AK Parti, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde çocuklarda sık görülen Subakut Sklerozan Panensefalit (SSPE) hastalığının nedenlerinin ve tedavi yollarının belirlenmesi için araştırma önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 3 Ekim 2013 Perşembe 16:29
Abdülkerim Gök’ten SSPE’leri umutlandıran önerge

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan önergenin gerekçesinde, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde, kızamık virüsü enfeksiyonunun neden olduğu, nörolojik bir hastalık olarak da tanımlanabilen SSPE hastalığına sık rastlandığı, özellikle Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde çok fazla görülen bu hastalığın, bölge halkında tedirginliğe yol açtığı kaydedildi.

 

TBMM’ye sunulan gerekçede, SSPE hastalığı nadir olarak görüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi; “Hastalığın sebep olduğu patolojik değişiklikler özellikle tek bir organda, beyinde gerçekleşmektedir. Hastalarda sırasıyla spastiklik, koma ve 6 ila 12 ay içinde ölümle sonuçlanan ilerlemeli beyin işlevi kaybı görülmektedir. Viranşehir'de yaygın olan SSPE hastalığı can almaya devam etmektedir. SSPE hastası olan aileler çok zor durumdadır. Bu hastalığın nedeninin araştırılması, yeni vakaları önlemek adına önemli bir adım olacaktır” denildi.

 

Milletvekili olmadan önce SSPE hastası çocukların aileleri ile görüştüğünü ve hastalıkla ilgili olarak bilgiye sahip olduğunu belirten Dr. Abdülkerim Gök; “Yıllardır SSPE hastalığı ile ilgili olarak bilgi sahibiydim. Allah nasip etti. Milletvekili seçildikten sonra TBMM’de araştırma önergesi verdik. Hastalık tüm sebepleri ile araştırılacak” dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

MEB Referandumda görev alacaklara eğitim verecek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com