Advert
Advert
Advert

Abdulkerim Gök, Ahmet Pala’yı Ziyaret Etti

24. Dönem Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Gök, beraberindeki heyetle birlikte Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala’yı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Abdulkerim Gök, Ahmet Pala’yı Ziyaret Etti
Abdulkerim Gök, Ahmet Pala’yı Ziyaret Etti


Yaklaşık bir saat süren ziyaret ile ilgili bir açıklama yapan Ak Parti Milletvekili Abdulkerim Gök: “Şanlıurfa’ ya her gelişimizde hızlı bir tempoyla ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Altını çizmek istiyorum. Bu ziyaretler yalnızca ‘hoş geldiniz, nasılsınız, hayırlı olsun’ ziyaretleri değildir. Bu ziyaretler sıkıntı ve sorunların görüşüldüğü ziyaretler olmakla beraber, çözümlerin de üretildiği ziyaretlerdir. Sayın Müdürümüze Şanlıurfa’mıza hoş geldiniz diyorum. Kendisiyle telefonla yaptığımız görüşmelerimizde Şanlıurfa eğitiminin yıllardır başarı özlemi içerisinde olduğunu, Şanlıurfa’nın eğitimde Türkiye’nin birçok ilinden geride kaldığını, bunun iyi yönde değişmesi gerektiğini konuştuk. Sayın Müdürümüz adeta  yıllardır Şanlıurfa’ da yaşıyormuş gibi ilimiz hakkında bilgi sahibi. Bu da çok önemli. Öğrenci potansiyelimiz, Türkiye’nin 44 ilinin neredeyse tamamından büyük bir potansiyele sahip. Dolaysıyla eğitimin gelişimi ve dönüşümünü gerçekleştirirken bu potansiyelimizi de göz önünde bulundurmak zorundayız. Bu çerçevede önümüzdeki süreçte Fatih projesi belki de eğitimde asrın projesi olacak. Sayın Müdürümüzün bu doğrultuda çalışmaları başlattığını biliyorum. Alt yapıyı hazırlayıp bir an önce Şanlıurfa’nın Fatih projesine kavuşmasını arzuluyoruz.

Mevcut sorunlarımız bizi yıldırmamalıdır.  Bu sorunların üzerine korkmadan gitmek zorundayız. Bu noktada Sayın Müdürümüzden eğitimde değişimi/dönüşümü gerçekleştirmesini istiyoruz. Kendisine diyoruz ki, Şanlıurfa halkı sizi kucaklamıştır. Diğer  kurumlardan da eğitime destek olmalarını istiyoruz. Çünkü, eğitim bir kenara bırakılacak bir mevzu değildir. Eğitim nesilleri ekiliyor; ülkenin gelişimini, kalkınmasını etkiliyor. Bu nedenle eğitim-öğretim sadece yüksek öğrenime yerleştirmek olarak görülmemelidir.

Eğitimimiz, toplumumuzun değer yargılarıyla örtüşen, farkındalık sağlayan, nitelikli bir eğitim olmalıdır; değer yargısız bir eğitim istemiyoruz.  Çünkü değer yargısız bir eğitim toplumsal çözülmelerin önüne geçemiyor. Eğitim, sadece Oxfordları, Boğaziçileri bitirmek ve bunu başarı olarak görmek değildir. Geçmişte ve bugün görüyor ve biliyoruz ki bu ünlü okulları bitirenlerin ülkeye şu veya bu şekilde bir takım zararları oldu. Bunun nedeni; değer yargısı eğitimi almamış olmalarıdır. Aksi halde değer yargılarını içeren, nitelikli eğitim almış olanların içinde yaşadıkları topluma, ülkeye zararlarının olması mümkün değildir. Onun için örfüyle, âdetiyle, geleneğiyle, göreneğiyle, inancıyla, tarihiyle bütünlük içeren değer yargısına uygun bir eğitim istiyoruz.” dedi.

24. Dönem Ak Parti Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Abdulkerim Gök’ ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala ise: “Sayın milletvekilimize ve heyetine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zaten kendileri ifade ettiler kendileriyle telefonda da görüştüm. Bana bütün güçleriyle yanımızda olduklarını belirttiler. Ben de kendilerine Şanlıurfa’mızın eğitimini arzulanan seviyeye çıkarma sözünü verdim. İnşallah ekibimle beraber bunu başaracağım. Yine Sayın Milletvekilimiz ifade ettiler gerçekten değerlerden yoksun bir toplumu ne kadar yüksek mevkilere getirirseniz getirin, bizim arzuladığımız nesil ve kuşak olmayacaktır. Biz bilginin ve paranın yanında mutlaka değerlerle donatılmış bir kuşağı arzuluyoruz. Bu benim öteden beridir idealimdir. Biz değerlerle donatılmış bir nesil yetiştirmek için sivil toplum örgütleriyle, kurum ve kuruluşlarıyla Şanlıurfa’mızın eğitimini hak ettiği yere getirmek için bütün gücümüzle çalışacağız. Ben bu anlamda bütün siyasilerimin desteklerini görüyorum. Sayın Milletvekillerimizin cansiperane çalıştıkları farkındayım. Sayın Bakanımızın gayretli çalışmalarını biliyorum. Şanlıurfa’ da eğitimin arzuladığı hedefleri bir bir yakalayacağız.” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı