Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Abdülkadir Selvi Yenişafak'taki yazılarına son verdi! Abdulkadir Selvi Kimdir?

Abdülkadir Selvi Yenişafak'taki yazılarına son verdi! Abdulkadir Selvi Kimdir?

Yenişafak Ankara temsilciliği görevini sürdüren Abdülkadir Selvi, Yeni Şafak ile yollarının ayrıldığını açıkladı. Selvi, “Veda” başlıklı yazısında “Ceketimi alıp gidiyorum. Bir de kalemimi aldım yanıma. Benim başka bir mesleğim yok. Gazetecilik yapacağım” diyerek başka yere transfer olacağını ima etti. Abdulkadir Selvi Kimdir?

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 09:52
Abdülkadir Selvi Yenişafak'taki yazılarına son verdi! Abdulkadir Selvi Kimdir?

Ankara temsilcisi abdülkadir selvi, Yeni Şafak ile yollarının ayrıldığını açıkladı. Selvi gazeteden ayrılacağını bugünkü ‘veda’ başlıklı yazısı ile duyurdu. Selvi, “Veda” başlıklı yazısında “Ceketimi alıp gidiyorum. Bir de kalemimi aldım yanıma. Benim başka bir mesleğim yok. Gazetecilik yapacağım” diyerek başka yere transfer olacağını ima etti.

Yazısına, “Artık demir alma vakti geldi limandan. 2001 yılı Haziran ayından bu yana çalıştığım Yeni Şafak’tan veda zamanı” şeklinde başlayan Selvi bir şiirle bitirdi.

İşte Abdülkadir Selvi’nin veda şiiri:

Ne desem boş. Duygularımı benden daha iyi ifade eden Sezai Karakoç üstada sığınıyorum.

“Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır

Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır

Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır

Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır

Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır”

Allaha emanet olun.”

Abdülkadir Selvi Kimdir?

1964 yılından Sivasın Yıldız Eli ilçesinde doğan Abdülkadir Selvi orta okul ve lise öğrenimini burada tamamladı.Daha sonrası Gazi Üniversitesi Metalürji bölümünü kazanan yazar,çeşitli dergi ve gazetelerde editörlük yaptı.Yeni Nesil,Yeni Asya gazetelerinde çalıştı. HBB tv’de haber muhabirliği yaptıktan sonra belirli bir süre haber müdürü olarak görev yaptı.Daha sonrasında TGRT Ankara haber müdürlüğünü belirli bir süre yürüttü. Yeni Şafak Gazetesinde 2001 yılında haber müdürü göreve gelen Selvi bugün itibarı ile Yeni Şafak Gazetesinden ayrıldığını yazdı. 
Abdülkadir Selvinin çeşitli siyasi kitaplarıda mevcuttur. Bunlardan bazıları; 2001 yılında İşkence Koğuşlarından Siyaset Meydanlarına : Alperen” adlı kitabı kaleme aldı. Daha sonra yine 2011 yılında ise “Ateşten Yıllar : Siyasette Said Nursi Tartışması” adlı kitabını yayınladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gazetecilerden Siverek Kaymakamı Demirel’e ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com