Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Abdulkadir Badıllı abiyi kaybettik

Abdulkadir Badıllı abiyi kaybettik

Risale-i nur talebelerinden Abdulkadir Badıllı vefat etti.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2014 Cuma 07:44
Abdulkadir Badıllı abiyi kaybettik

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Abdülkadir Badıllı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu.

Uzun süredir bağırsaklarındaki rahatsızlığı nedeniyle  Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesinde yoğun bakımda yatan Badıllı Hoca bugün sabaha doğru vefat etti. 

79 Yaşında vefat eden Badıllı Hocanın, Ankara Gazi Üniversitesi Hastanesindeki cenazesi bugün saat 15'te hastaneden alınarak uçakla Şanlıurfa'ya götürülecek. Yarın (27 Aralık Cumartesi) ikindide Dergah camii'de kılınacak namazın ardınan toprağa verilecek.

Taziyesi ise Nur Zehraiye caminin yanında bulunan medresede yapılacağı öğrenildi.

Dergah Camii haziresine defnedilecek olan Abdulkadir Badıllı hocanın cenazesine çok sayıda Bakan ve siyasetçinin katılması bekleniyor.

Abdülkadir Badıllı kimdir?
1936 yılında Şanlıurfa'ya bağlı Akziyaret nahyesinin Şeyhzeliha köyünde dünya gelmiştir. Babası Abdurrahman annesi Havva'dır.1953 yılında Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini iki üç kere ziyaret etmiş ve Said Nursi kendisini talebeliğe kabul etmiştir. 1953'ten bügüne kadar risale-i nur hizmetinde hayatını devam etmiştir. Harran Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora ünvanı verilmiştir.
Badıllı, Arapça, Farsça, Osmanlıca ve Kürtçe'yi biliyordu. Sait Nursi'ye ait bir çok eşya ve bu arada Mevlana Halid-i Bağdadi hazretlerinin meşhur cübbesi Badıllı'da bulunuyordu.

BAŞLICA ESERLERİ

Üç ciltlik Mufassal Tarihçe,Risale-i Nurun Kudsi Kaynakları, İşarat-ül İcaz tercümesi, Mesnevi-yi Nuriye tercümesi, Bediüzzaman Ve Din Tılsımları, İslam kardeşligi içinde Türk-ilişkileri, Güneş üflemekle sönmez, son olarak Risale-i Nurda cuma hutbeleri adında bir çalışması vardı.

Kaynak : www.balikligol.com 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’da oto hırsızlık şebekesi yakalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com