Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Abdülfettah el-Sisi İsrail'e Mektup Yazdı: Türkiye Gelmesin!

Abdülfettah el-Sisi İsrail'e Mektup Yazdı: Türkiye Gelmesin!

Mısır'dan İsrail'e: Türkiye Gazze'ye gelmesin ricası.Türkiye'nin Gazze'ye yönelik faaliyetlerinin sınırlandırılması konusunda Mısır'ın İsrail'i etkilemesi Mısır yönetimini harekete geçirdi.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2015 Çarşamba 08:11
Abdülfettah el-Sisi İsrail'e Mektup Yazdı: Türkiye Gelmesin!

Türkiye ile İsrail arasındaki Gazze meselesinde Mısır'ın olumsuz yönde müdahil olduğu belirtiliyor. Kahire yönetiminin İsrail hükümetine bir mektup göndererek, Türkiye'nin Gazze'deki etkisinin sınırlandırılmasını istediği ifade ediliyor.
El Mısriyun sitesinde yer alan habere göre, Türkiye'nin Gazze'deki etkisinin sınırlandırılması için Mısır yönetiminin İsrail'i etkilemeye çalıştığı iddia edildi.
İsrail resmi televizyon kanalı da benzer bir haber yayınlayarak, Türkiye ile İsrail arasındaki görüşmelerde Mısır yönetiminin endişeli olduğunu belirtti.
Habere göre, Türkiye’nin Gazze’de nüfuz kazanmaya çalıştığını iddia eden Mısır, İsrail’e gönderdiği bir mektupta, Türkiye’nin Gazze’ye hiç bir şekilde müdahale etmemesine müsaade edilmesini talep etti.
İsrailli yetkililer, Mısır’ın endişelerini gidermek için Türkiye’nin iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için ortaya koyduğu 'Gazze’ye ablukanın kalkması' şartını kabul etmeyeceklerini söyledi.
Dünya Bülteni

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com