Advert
Advert
Advert

ABDde eşcinsellere askerlik isteği

ABDde eşcinsellere askerlik isteği
ABDde eşcinsellere askerlik isteği

ABD Savunma Bakanı Robert Gates, eşcinsellere askerlik yasağının mahkemeler değil Kongre tarafından kaldırılması gerektiğini söyledi.

NATO toplantısı için Brüksele gelen Gates, uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, Washington Bölge Mahkemesinin bu doğrultudaki kararına rağmen eşcinsellere cinsel tercihlerini gizlemeden askerlik yapabilme yolunun açılabilmesi için dikkatli bir hazırlık, oldukça fazla eğitim ve yasal düzenlemelerde birçok değişiklik gerektiğini kaydetti.

ABD Başkanı Barack Obama, Kongreye eşcinsellere askerlik yasağını kaldırma çağrısında bulunmuş, fakat bu yöndeki girişim cumhuriyetçi üyeler tarafından engellenmişti.

ABD;de bir mahkeme, bugüne kadar orduda ancak cinsel tercihlerini gizli tutmak kaydıyla görev yapabilen eşcinsellerin artık kimliklerini de açıklayabileceklerine karar verdi.

ABDde Bill Clintonın başkanlığı döneminde çıkarılan bir yasayla eşcinsellerin asker olmasının önü fiilen açılmış ve Amerikan ordusu sorma, söyleme politikası izlemeye başlamıştı.

Buna göre, Amerikan ordusundaki askerlerin cinsel eğilimlerinin soruşturulması yasaklanmış ve sadece eşcinsel kimliğini açıkça beyan edenlerin ordudan atılması öngörülmüştü.

Washington Bölge Mahkemesi, sorma, söyleme politikasının anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Çevat atalay     2016-12-02 Sayin yazar sana yazar değil diyenin kulaklari çinlasin bir onceki yazinizi okudum hansla hasani karşilaştirdiğin için Hans severin zoruna gitmiş hiç aldirma mana dolu yazilarin okumaya değer meyveli ağaç taşlanir.Dinimizde iftira en buyuk gunah iftiralarla şevkin kirilmasin hak yolda yazmaya devam selam,saygilar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!