Advert
Advert
Advert

KALEM-DER: BM Güvenlik Konseyi kararını kınıyoruz

KALEMDER Başkanı Abdullah GÖÇMEZ, İngiltere çağrısı üzerine Halep'teki rejimin hava saldırılarında sivil can kayıplarının artması üzerine önceki gün toplanarak Alınan kararda dünya kamuoyuna karşı yapılan göz boyama hareketi olduğunu söyledi.

KALEM-DER: BM Güvenlik Konseyi kararını kınıyoruz
KALEM-DER: BM Güvenlik Konseyi kararını kınıyoruz

KALEMDER Başkanı Abdullah GÖÇMEZ, İngiltere çağrısı üzerine Halep'teki rejimin hava saldırılarında sivil can kayıplarının artması üzerine önceki gün toplanarak Alınan kararda dünya kamuoyuna karşı yapılan göz boyama hareketi olduğunu söyledi.

KALEM-DER adına yazılı bir açıklama yapan dernek başkanı Abdullah Göçmez,  Birleişmiş Miletler Güvenlik konseyi kararları adeta bir tiyatro olduğunu söyledi.

YAZILI OLARAK YAPĞILAN AÇIKLAMADA GÖÇMEZ ŞUNLARI SÖYLEDİ:

Öncelikle terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Şemdinli de yapılan menfur saldırıda şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara Allah’tan acil şifalar dilerim.
Aziz milletimizin başı sağolsun.
“KİRLİ İTTİFAKLARI VAR” Katliam, Suriye’de 6 yıl önce başladı. Barışçıl gösterilere kurşunla karşılık verdi zalim ESED. Halka gücü yetmeyen Esed’in imdadına ilk önce koştu. Günden güne zulüm artıyordu Suriye’de. Yüzbinlerce ölü, milyonlarca göçmen Hümanizm ve insan hakları edebiyatı yapan kukla Birleşmiş Milletler, ABD ve Avrupa’nın sahte maskelerini düşürmüştür. Esed’in katliamlarını görmezden geldikleri yetmezmiş gibi üstüne IŞİD’i vuruyoruz bahanesiyle koalisyon uçaklarıyla onlar da Suriye halkı üzerine bomba yağdırıyorlar.
“HALEPTE İNSANLIK SUÇU İŞLENİYOR”Son asrın en büyük katliamları Halep’tedir. Esed-İran ve Rusya eşkıyaları Amerika’dan icazetle ve dünyanın alçakça suskunluğunu fırsat bilip en adi katliamlarını yapmaktadır.
Yardım konvoylarını bombalamakta, sağlık görevlisi bırakmamak için Efsane Sultan Nureddin Zengi’nin inşa ettiği ve yüzyıllarca şifa dağıtan Bimaristan/Hastaneler şimdi Halep halkına mezar oluyor. Yerleşim yerleri vahşice bombalanıyor. Masum kadınlar, çocuklar, bebekler katledilmektedir. Dün kâfirlerin bile, sığındığında güven içinde oldukları Camilerde bugün ev sahipleri dahi güven içinde olamıyor. Rejime destek veren Rusya ve Emperyalist güçler de Müslüman kanına büyük bir iştahla dadanmış ve Müslümanların cesetleri üzerinden kendilerince güç gösterisi yapmaya devam etmektedirler. İslam coğrafyasının kadim düşmanları olan ikiyüzlü Avrupa, büyük şeytan Amerika ve barbar Rusya, söz konusu Müslümanlar ve İslam coğrafyası olunca hemen birleşip kurdukları fitne tezgâhlarıyla Müslümanların uyanışını boğmaya ve Müslümanları kargaşanın ve kaosun girdabına sokmaya çalışmaktadırlar. Bu, onların yüzyıllardır uyguladıkları siyasetin değişmez özelliğidir. Emperyalist güçlerin mümin kardeşlerimizin yaşadığı topraklar üzerinde yaptığı hesaplar Allah’ın izniyle tutmayacaktır.
Oynanan oyun aynı; BM daimi 5 üyenin veto hakkı bulunmaktadır. Eğer daimi üyelerden birisi veto ederse karar alınamaz. BM 5 Daimi üyesi aynı zamanda en çok silah satan ülkelerdir. Bu hain fırsatçı devletler şunlardır. ABD, RUSYA, İNGİLTERE, ÇİN VE FRANSA'DIR.
İşte İngiltere, Halep'teki rejimin hava saldırılarının ve sivil can kayıplarının artması üzerine önceki gün Konsey'i acil toplantıya çağırmıştı. Alınan kararda dünya kamuoyuna karşı yapılan göz boyama hareketidir. Yarın Rusya olumlu bir şey sunar diğerleri olumsuz cevap verir. Ve böylece bu tiyatro oyunu hiç bitmez.
Ey Müslümanlar ittihat ediniz bu zalim dünya baykuşlarına hadlerini bildiriniz. Biz bir ve beraber olduğumuzda dünya rahat nefes alacaktır. Müslümanlar bu dünyanın huzur teminatıdır.
Suriyeli kardeşlerimize sesleniyoruz.
Ey hürriyet sevdalısı ve yalnız Allah’a kulluğu seçmiş onurlu Suriyeli kardeşlerimiz! Şehadetiniz mübarek olsun ve direnişiniz kutlu bir zafere doğsun. Sizler, ümmetin onuru ve iftiharısınız. Bizlere gösterdiğiniz izzetli kıyamınızla onurlu bir ölümün, her zaman zilletle yaşamaktan daha üstün olduğunu ispatladınız. Bizler şahidiz ki siz, Allah’a verdiğiniz sözde durdunuz. Can, mal ve evlatlarınızı Allah için feda ettiniz.
“La tahzen İnnellahe Ma’ana” evet Allah bizimle beraberdir. Üzülmeyin korkmayın zafer inananların olacaktır. Rabbimizden  duamız odur ki tüm İslam alemine tevhid, adalet ve hürriyet ekseninde onurlu bir kurtuluşu nasip etmesini niyaz ediyoruz.

ABD RUSYA İNGİLTERE ÇİN FRANSA KALEMDER abdullah göçmez
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu