Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya AB Yolunda medya semineri devam ediyor

AB Yolunda medya semineri devam ediyor

Türk Yerel Medyası Avrupa Birliği Yolunda semineri Şanlıurfa Dedeman Otelde konferans salonunda devam ediyor.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2011 Perşembe 12:36
AB Yolunda medya semineri devam ediyor
Avrupa Birliği Basın Müşaviri Derya Akçal medyanın iletişim boyutunun önemine değindi.

 

 

Akçal; “Avrupa Birliğiyle İletişim alanıyla ilgili Koordineli olarak çalışmanın önemli katkılar sağlar. AB fonları bir şeyler üretmenin çarkın yürümesi için en temel gerekliliktir. Doğru bilgiye ulaşmanın en önemli yolu iletişimdir” dedi.

 

Daha sonra kürsüye gelen Sosyal bütçe ve Yeni Politikalar Başkanı Deren Doğan Yavuz Avrupa Birliği hibe çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.Deren Doğan Yavuz; Türkiye’nin reform çalışmaları, projelerin hayata geçirilmesi için gerekli fonların katkısı, sivil toplum diyalogunun geliştirilmesi için gerekli kaynakların kullanılması yönünde gerekli bilgiler verdi. Önümüzdeki zaman diliminde projelerin son durumu netleşecektir.

Avrupa Birliği tarafından 3 farklı programla aracılık destekleniyor. 1. si Katılım öncesi mali yardımlar 2. Sı Topluluk programları ve 3’sı Avrupa Yatırım Bankası Kredileri ile sağlanacaktır.

 

Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Kordinatörlük kapsamında kurumsal kapasite, bölgesel ve sınır ötesi işbirliği, bölgesel kalkınma, insan kaynakları ve kırsal kalkınma kapsamında detaylı bir şekilde içerik yönüyle hazırlanıp projeler uygulamaya konuluyor.

 

Hibe programı kapsamında toplam 379 milyon euro destek sağlandı. STK ‘lar, Sivil Toplum Kuruluşları, Yerel Yönetimler, Üniversiteler , konfederasyonlar, işçi ve işverenler faydalandı.

 

GAP Kültür Araştırma Kalkınma Derneğinin Kaybolan meslek olan Nalbantlığın korunması, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odasının Mermer atıklarından mozaik tasarımı ve üretimi projesi, Gaziantep sosyal evler esnafı hazırladığı Ayakkabı projesiyle gerekli hibelerden yararlananlar arasındadır.Yerel Medyanın aktif rol alması Avrupa Birliğin çıkarınadır. Ülkümüzde yaşadığımız sıkıntıları medya aracılığıyla çözüm ürütme noktasında önemli katkılar sağlayacaktır.

 

Avrupa’da çok sayıda gazete birleşiyor. Hiçbir devlet desteği olmadan kapanıyor. Türkiye’de bu durum tam tersinedir” dedi.
Haber: Ömer ASLAN / www.balikligol.com


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com