Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi AB Hibe destekleri nelerdir?

AB Hibe destekleri nelerdir?

Şanlıurfa Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, Meclis Başkanı Mehmet Emin Aydın Başkanlığı’nda bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Şubat 2012 Çarşamba 11:58
AB Hibe destekleri nelerdir?

Şanlıurfa Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda, Mehmet Emin Aydın Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda;  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci ve İletişim Uzmanı İbrahim Aksoy, meclis üyelerine AB Hibe destekleri çerçevesinde çeşitli bilgiler verdi.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci; 19 Aralık 2011 tarihinde Şanlıurfa İlinin de aralarında bulunduğu 20 İl’e yönelik 74 Milyon Euro’luk IPARD fonunu kullandırmak için hibe çağrısına çıktıklarını belirterek Şanlıurfa İl Koordinatörlüğünde görevli Uzmanlar tarafından 4. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında 20-23 Ocak 2012 tarihleri arasında Siverek, Viranşehir ve Birecik ilçelerinde kurumun faaliyetleri ve desteklenecek tedbirlere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantılarının düzenlendiğini kaydetti. Yatırım yapmak isteyen işletmelerin yatırımlarındaki uygun harcama kalemlerinin % 50 ile % 65 arasında bir tutarını hibe alabileceklerinin mümkün olduğunu kaydeden Ekinci,  bu bağlamda hem İl merkezinden hem de ilçelerden çok sayıda proje beklediklerini ve hazırlanan projelerin 1-20 Şubat 2012 tarihleri arasında İl Koordinatörlüğüne teslim edilebileceğini aktardı.  Verilen bilgilerin ardından Mehmet Emin Aydın Başkanlığında toplanan meclis üyelerine Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)/Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Dünya Türk Girişimciler Kurultayı (Tobb/deik)’nda yaptığı konuşma izlettirildi.   Gündem maddelerinin karara bağlanmasının ardından toplantı sona erdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Memura karne ve ek zam geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com