Advert
Advert
Advert

AB Degelasyonu Şanlıurfa'ya hayran kaldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan 100 bin tonluk Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin ihale aşamasında olduğunu söyledi.

AB Degelasyonu Şanlıurfa'ya hayran kaldı
AB Degelasyonu Şanlıurfa'ya hayran kaldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan ve 9 milyon 500 bin avro’luk hibe desteği ile onaylanan Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin ihale aşamasında olduğunu ve yine AB tarafından onaylanan 30 bin tonluk Pamuk Lisanslı Depo Projesi çalışmalarının ise devam ettiğini söyledi.

AB Delegasyonu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışanları,  Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan Pamuk Lisanslı Depo Projesi ve Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin yer tespiti ve yapılabilirlik çalışması için Şanlıurfa Ticaret Borsası’na ziyarette bulundu. Heyet, Şanlıurfa temasları çerçevesinde Tarihi Göbeklitepe kazılarını ve Halepli Bahçe Mozaiklerini ziyaret etti.


FAKIBABA; “ŞANLIURFA AVRUPA KENTLERİYLE YARIŞIYOR”

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile birlikte Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı da ziyaret eden heyet, burada belediyecilik çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Fakıbaba, Şanlıurfa’nın Avrupa kentleriyle yarışacak bir konuma geldiğini söyledi.

Buradaki ziyaretin ardından Organize Sanayi Bölgesi’ne geçen heyet, Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan ve 7 milyon 147 bin avro hibe desteği alan Pamuk Lisanslı Deposu’nun kurulacağı alanda yer tespit çalışmaları yaptı. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan çırçır fabrikalarında yapılan incelemelerden sonra yine Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan ve 9 milyon  500 bin Avro’luk hibe desteği alarak Akçakale yolu üzerinde kurulması planlanan Hububat Lisanslı Deposu’nun inşaat alanı ziyaret edildi.

Ziyaretin ardından bir açıklama yapan Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Şanlıurfa Ticaret Borsası’nın Lisanslı Depoculuk Projeleri için yer tespitinde bulunan AB Delegasyonu, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı çalışanlarına kentin tarım potansiyeli hakkında bilgi verdi. Kaya; Şanlıurfa Ticaret Borsası tarafından AB’ye sunulan ve 9 bin 500 avro’luk hibe desteği ile onaylanan Hububat Lisanslı Depo Projesi’nin ihale aşamasında olduğunu yine AB tarafından onaylanan 30 bin tonluk Pamuk Lisanslı Deposunun çalışmalarının ise hızla devam ettiğini söyledi.

Lisanslı depoculuk üretici, sanayici ve ekonominin geneli açsısından birçok faydalar sağlayacaktır.” diye konuştu. Kaya; Pamuk Lisanslı Deposu’nun faydalarını şöyle sıraladı: “Üreticiler ellerinde bulundurdukları pamuğu Güvenli, Sigortalı ve sağlıklı bir şekilde depolama imkânına kavuşacaklardır. Pamuk ürünü, satış döneminin bütün bir yılına yayılacak, pamuğunu depoya koyan şahıslar depodan alınan makbuz ile, uygun koşullarda kredi temini, yapılabilecek. Laboratuar koşullarında, ürün standardını belirleme, Ürününü satarken, çok sayıda alıcının rekabetinden yararlanabilecek Üretici Ürününü, fiyatların en yüksek olduğunu düşündüğü dönemde pazarlama şansı bulacak ve Ürün senedi karşılığı yapılacak satışlarda, stopaj muafiyeti olacaktır.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı