Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi AB Bilgi Merkezi`nden KOBİ'ler için eğitim verildi

AB Bilgi Merkezi`nden KOBİ'ler için eğitim verildi

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) ve AB Bilgi Merkezi işbirliğinde DTSO Konferans salonunda "AB Fonları ve İnovasyon Eğitimi" gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2015 Cumartesi 09:32
AB Bilgi Merkezi`nden KOBİ'ler için eğitim verildi

Eğitime DTSO Meclis Başkan Yardımcısı Salih Eren, Meclis Üyeleri Mehmet Ali Deniz, Ahmet Sormaz ve TOBB Genç Girişimciler İl Kurulu Başkanı Halis Bilen ve çok sayıda firma temsilcisi katıldı.

Eğitimin açılış konuşmasını yapan DTSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere, her yıl 16-20 Kasım arasında kutlanan Avrupa KOBİ haftasının, 2009 yılından bu yana, Türkiye’nin de dâhil olduğu 7 Avrupa Birliği dışı ülke ile tüm AB üye devletleri tarafından kutlanmakta olduğunu söyledi.

Gökdere, ülkede olduğu gibi Avrupa`da da Küçük ve Orta boy işletmelerin Avrupa ekonomisinin en önemli ayağını oluşturduğunu belirterek, “ Bizde toplam işletmelerin yüzde 99,8 ini KOBİ’ler oluştururken bu oran Avrupa Birliğinde yüzde 99 civarında olduğunu hatırlatarak, KOBİ haftasının en önemli özelliğinin hatta ana amacının Avrupa kıtası ve dışındaki 7 ülke dâhil toplam 37 ülkede girişimciliği teşvik ve desteklemek, AB ve yerel kurumların işletmelere ne tür destekler sunduğu ve onları nasıl destekledikleri konusunda iş dünyasını aydınlatmaktır.” dedi

AB Fonları ve özellikle COSME programı hakkında bilgi veren Genel Sekreter Yardımcısı Meryem Özdemir Aydın ise, KOBİ`lere yönelik farklı eğitim programlarının devam edeceğini ve yakın gelecekte inovasyon günleri planladıklarını belirtti.

(İLKHA)

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

184 OVA TARIMSAL SİT ALANI İLAN EDİLDİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com