Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim 900 bin öğrenci sıfır çekti

900 bin öğrenci sıfır çekti

ÖSYM'nin açıkladığı verilere göre 900 bine yakın aday fen, 420 bin aday da matematik testinde tek bir doğru dahi yapamadı.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2014 Pazartesi 11:03
900 bin öğrenci sıfır çekti

ÖSYM bu yıl bir ilke giderek sınav sorularını açıklamazken, binlerce öğrencinin sınavda özellikle Matematik ve Fen'de sıfır çektiğini bildirdi.

ÖSYM'nin verilerine göre, yaklaşık 900 bin aday fen, 420 bin aday da matematik testinde tek bir doğru dahi yapamadı. Matematikte sıfır çekenlerin sayısı geçen yıl 310 binken bu sayının 420 binlere yükselmesi dikkat çekti.

Tek doğru bile yapamayan adayların çokluğu nedeniyle matematikte başarı ciddi oranda düşmüş oldu. Geçen yıl 7,4 olan net ortalaması da bu verilerin ardından bu yıl 6,1 olarak gerçekleşerek neredeyse 1,5 net düşüş yaşandı.

900 bine yakın adayın tek doğru bile yapamadığı görülen ÖSYM grafiğinde bu rakamın geçen yıla göre yüzde 5 oranında düzeldiği görülüyor. Çünkü geçen yıl sıfırcı aday sayısı 950 bini bulmuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com