Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 70 yaşındaki ninelerin Kur'an öğrenme azmi

70 yaşındaki ninelerin Kur'an öğrenme azmi

Gaziantep'in Nizip İlçesinde Müftülük tarafından açılan Kur'an-ı Kerim Okuma Kursu'na katılan 70 yaşındaki ninelerin, ilerlemiş yaşlarına rağmen Kur'an öğrenme azmi göz dolduruyor.

Giriş Tarihi: 26 Kasım 2015 Perşembe 14:52
70 yaşındaki ninelerin Kur'an öğrenme azmi

Nizip ilçe Müftülüğü tarafından açılan Kur’an-ı Kerim Okuma Kursu'na katılan nineler, Kur'an öğrenmenin yaşı olmadığını ve her yaşta Kur'an'ın öğrenilebileceğini ispatlıyorlar.

Ninelerin Kur’an öğrenme azmi gençleri imrendiriyor. Nizip’teki Kur'an Kursu'nun en yaşlı öğrencilerinden 70 yaşındaki İslim Kandemir ile 61 yaşındaki Nuriye Sağır, ilerlemiş yaşlarına rağmen Kur’an öğrenmeleri ile gençlere örnek oluyor.

Nizip İlçe Müftülüğü Selimiye Kur’an Kursu öğreticisi Ayşe Yılmaz ve Nesrin Baytekin nezaretinde Kur’an-ı Kerim öğrenen yaşlı nineler, büyük mutluluk yaşıyor.

Evlerine yakın olan Selimiye Kur’an Kursu’nda her yaşa uygun kursların açıldığını öğrenen yaşlı nineler, kursa kayıt yaptıklarını, mahalle sakinleri ve çevredeki yakınlarının ‘Bu yaşta Kur’an öğrenemezsiniz’ sözlerine aldırış etmeden ilerlemiş yaşlarına rağmen azmederek Kur’an-ı Kerim’i öğrendiler.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İlçe müftüsü Osman Şekerci,  Kur’an-ı Kerim öğrenmenin yaşı olmadığını söyledi.

Yaşları 70’in üzerinde olan ninelere hem Kur’an eğitimi hem meal hem de temel dini bilgiler dersi verildiğini belirten Şekerci, kursun en yaşlı öğrencisi olan İslim Ninenin Kur’an öğrenme azmine imrendiğini belirtti.

Ninelerin Kur’an okuyuşlarının çok güzel olduğunu belirten Şekerci, “Kur’an öğrenmek için azim göstermek lazım. İnsanoğlu azmettikten sonra yapamayacağı bir iş yoktur. Bu teyzelerimizde ilerlemiş yaşlarına rağmen azmedip Kur’an öğrendiler. Ne mutlu bu teyzelerimize bu yaşta Allah’ın kitabını öğrendiler. Bu teyzelerimizin Kur’an aşkı azmin ve kararlılığın fotoğrafıdır.” dedi.

Ben bu yaşta Kur’an-ı öğrendiysem gençlerin öğrenmesi daha kolaydır

“Daha önce elif-ba’yı bile bilmiyordum” diyen 70 yaşındaki İslim Nine, “Meğer bu yaşıma kadar boş yaşamışım. Kur’an öğrendikten sonra mutluluğum tarif edilemez. Kur’an okumayı çok istiyordum.  Hayalimde hep Kur’an’ı öğrenmek vardı. Rabbime hamdolsun Onun kitabını öğrenmek nasip oldu. Ben bu yaşta Kur’an-ı öğrendiysem gençlerin öğrenmesi daha kolaydır. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.” şeklinde konuştu.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Eyyübiye Yenice'de yolu trafiğe kapattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com