Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 650 kiloluk Köpekbalığı Urfalıları şaşırttı

650 kiloluk Köpekbalığı Urfalıları şaşırttı

Şanlıurfa'da okyanus açıklarında yakalanarak kente getirilen 650 kilo ağırlığındaki köpek balığı halkın ilgisini çekti.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2014 Cumartesi 17:33
650 kiloluk Köpekbalığı Urfalıları şaşırttı

 

Okyanus açıklarında yakalanarak Şanlıurfa’ya getirilen 650 kilo ağırlığındaki köpek balığını tezgâhta görenler ilk defa bu kadar büyük bir balık görmenin şaşkınlığını yaşadı.

Kış aylarının gelmesiyle birlikte balığa olan talep artarken esnaf ise tezgâhlarda yerini alan balıkların satışından memnun görünüyor. Kente getirilen balıkların çoğu Fırat nehrinden karşılansa da yoğun talebi karşılamak için yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere değişik bölgelerden balık çeşitleri getiriliyor.

Okyanus açıklarında Şanlıurfalı bir balıkçı tarafından yakalanarak şehre getirilen köpekbalığı, ton balıkları ve kılıçbalıkları halkın yoğun ilgisini çekti. Balıkçı tezgâhında gördükleri büyük köpekbalığına hayretle bakan Şanlıurfalılar, ilk defa bu kadar büyük bir balık görmenin şaşkınlığını yaşıyor. İki buçuk metre boyunda olan köpekbalığının ağırlığı 650 kilo iken ton balığının ise 350 kilo olduğu belirtildi.

Balıklarla ilgili konuşan esnaf Behçet Sili, “Biz Urfalı vatandaşlarımıza Türkiye’nin çeşitli yerlerinden olmak üzere yurtdışından ve uzak okyanus açıklarına kadar her yerden çeşitli balık cinslerinin gelmesini sağlıyoruz. Şu anda gördüğünüz bu balıkların cinsleri Camgöz Köpek balığı, Ton balığı ve Kılıç balığıdır. Mesela Camgöz Köpek balığı iki buçuk metre boyunda 650 kilo ağırlığındadır. Ton balıkları ise bir buçuk metre boyunda 350 kilodur.” diyerek tezgahlarında bulunan ilginç balıklar hakkında bilgi verdi.

“Bu balıklar kilometrelerce uzak okyanus açıklarından getirildi.” diyen Sili, “ Şanlıurfalı bir kardeşimiz tarafından yakalanan bu çok değerli Ton balıkları, kansere ilaç gibidirler. Bunların faydaları çoktur ve yiyenler, ileriye dönük hastalıklardan arınmış olurlar.” şeklinde konuştu. (Osman Gülebak - İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com