Advert
Advert
Advert

65 yaşındaki kadını yardım bahanesiyle dolandırdılar

İzmir'in Menemen ilçesinde, kimliği belirlenemeyen 2 kişi, tek başına yaşayan 65 yaşındaki kimsesiz kadının evine gelerek, kendisine devletten yardım geldiğini söyleyip, verecekleri paranın üstünü getirmesini isteyerek, kadının parasını sakladığı yerden alıp kayıplara karıştı.

65 yaşındaki kadını yardım bahanesiyle dolandırdılar
65 yaşındaki kadını yardım bahanesiyle dolandırdılar

 İzmir Menemen’de dün akşam saatlerinde inanılmaz bir dolandırıcılık olayı yaşandı. Dolandırıcılar, geliştirdikleri  yeni yöntemle, ‘Devlet size yağ, patates ve para yolladı’ diyerek muhtaçların avucundaki üç kuruşa da göz dikti.

Edinilen bilgiye göre, İzmir’in  Menemen  ilçesinde, yalnız başına  yaşayan 65 yaşındaki N.M. adlı kimsesiz kadının evine gelen dolandırıcılar, devletin kendisine yağ, patates ve 100 TL paradan oluşan yardım yolladığını söyleyerek,  gösterdikleri 200 TL’lik banknotun üstü olarak 100 TL getirmelerini istediler.   Kimsesi olmadığı öğrenilen yaşlı kadın, gelenlere inanarak paranın üstünü getirmek için içeri girdi. Dolandırıcılardan olan 16 yaşlarındaki genç, kadının arkasından içeri girip tuvalete saklanarak,  kadının parasını sakladığı yeri gözetledi.

Yaşlı kadın parayı getirip uzattı, fakat dolandırıcılar parayı tüm isteyerek  kadını tekrar içeri gönderdiler. Bu arada  saklanan çocuk, içeri girip kadının  parasını aldı. Yaşlı kadın ‘Benim başka param yok’ dese de iş işten geçmiş ve içerideki genç, kadının parasını, koyduğu yerden alıp çıktı. Emellerine ulaşan hırsızlar, ‘Biz parayı bozdurup gelelim’ deyip olay yerinden hızla uzaklaştılar.

“Yarın bunlar tekrar gelirse, beni kim koruyacak?”

Olaydan sonra içeri girince parasını bulamayan kadın, dolandırıldığının farkına varıp, jandarmaya haber verdi. Olay yerine gelen Jandarmaya olayı detayıyla anlatan yaşlı kadın, dolandırıcılardan şikayetçi olmadı. Sebebi sorulduğunda da, ‘Yarın bunlar tekrar gelirse, beni kim koruyacak, ben yalnız yaşayan bir kadınım.’ diyerek çaresizliğini dile getirdi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.  (Mehmet Şirin Kalkan-İLKHA)


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik