Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim 6 Bin Kişiye Çiğköfte İkram edildi

6 Bin Kişiye Çiğköfte İkram edildi

Giriş Tarihi: 23 Ekim 2010 Cumartesi 21:02
6 Bin Kişiye Çiğköfte İkram edildi

Şanlıurfa Belediyesi’nce organize edilen “Peygamberler Şehri Şanlıurfa 6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Balıklıgöl Anfi Tiyatro’da 6 bin kişiye ücretsiz çiğköfte ikramı yapıldı.

     İkrama büyük ilgi gösteren vatandaşlar yoğrulan çiğköfteden yiyebilmek adına saatler öncesinden uzun kuyruklar oluşturdular.

      22-24 Ekim 2010 tarihleri arasında Şanlıurfa Belediyesi’nce düzenlenen “Peygamberler Şehri Şanlıurfa 6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında Balıklıgöl’de yerli ve yabancı turistlere çiğköfte ikramı yapıldı.

      Şanlıurfa Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerle özel güvenlik görevlilerin olası bir izdiham yaşanmaması adına geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleştirilen dağıtım sırasında herhangi üzücü bir olayın yaşanmaması sevinçle karşılandı.

       6. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali” kapsamında isot ve çiğköfte yarışması da düzenlediklerini belirten Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ, “Yarışmaların yanı sıra yöresel yemeklerimizin vazgeçilmezi olan çiğköfteyi yerli ve yabancı konuklarımıza ikram ederek, Şanlıurfalıların misafirperverliğini bir kez daha tüm dünyaya duyurmak amacındayız. Bugün ve yarın gerçekleştirilen ikramlarda toplam 6 bin kişiye çiğköfte yedirmeyi hedefliyoruz” dedi.

      İşletmeci İbrahim Baynaz, 50 Kg Bulgur, 20 Kg et ve 30 kg isotun kullanıldığı çiğköfte ikramında yüzlerce marol temizlendiğini söyledi.

 

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com