Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı

6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Peygamberler şehri Şanlıurfa'da Kadir Gecesi'nde 6 bin kişiye iftar yemeği verdi.

Giriş Tarihi: 14 Temmuz 2015 Salı 06:08
6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı

Rabia Meydanı'nda düzenlenen dev iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Nurettin Nebati, Ak Parti Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

İftar öncesi konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Şanlıurfa'nın peygamberler şehri olduğunu ve Şanlı unvana sahip tek şehrin olduğunu söyledi.

Ramazan ayının tüm insanlığına şefkat ve merhamet getirdiğini belirten Şahin, Kadir gecesinde farklı ırkları farklı dinleri bir sofrada buluşturduğu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e teşekkür etti.

Konuşmanın ardından 6 bin kişiye et kavurma, pilav, tatlı, ayran ve ekmek ikram edildi.

İftarın ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, Ramazan Bayramı'nın yeryüzüne huzuru ve kardeşliği getirmesi temennisinde bulunduklarını kaydetti.

Rabia Meydanı'nda 6 bin kişiye iftar verdiklerini vurgulayan Başkan Güvenç, tüm insanlığı Şanlıurfa'daki bu kardeşliği örnek alması gerektiğini vurguladı.

Tüm İslam aleminin kandilini  kutlayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti."Şu meydanda 6 bin kişi iftarını yaptı. Görüldüğü üzere soframızda Türk, Kürt, Arap kardeşlerimiz yan yana oturup iftar ediyorlar. İşte bizim için önemli olan bu tablodur. Ben tekrar iftara katılan herkese teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi kardeşliğimiz daim etsin."

 

YORUMLAR
  • yorum2015-07-14 15:08:28Kara

    Ramazan ayı sona eriyor. Bu ayın bir özelliği de imkânı olanların fitre ve zekât ile ihtiyaç sahiplerini sevindirme mükellefiyetidir.rnFitre, ramazan ayı içinde, en geç bayram namazından önce fakirlere verilen ve de en az miktarı din adamlarınca belirlenen sadakaya verilen isimdir. Bu yıl en düşük miktarı 11.5 TL olarak belirlenmiştir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com