Advert
Advert
Advert

6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Peygamberler şehri Şanlıurfa'da Kadir Gecesi'nde 6 bin kişiye iftar yemeği verdi.

6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı
6 Bin Kişi Bir Arada İftarladı

Rabia Meydanı'nda düzenlenen dev iftar programına AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Nurettin Nebati, Ak Parti Milletvekilleri, İlçe Belediye Başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

İftar öncesi konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Şanlıurfa'nın peygamberler şehri olduğunu ve Şanlı unvana sahip tek şehrin olduğunu söyledi.

Ramazan ayının tüm insanlığına şefkat ve merhamet getirdiğini belirten Şahin, Kadir gecesinde farklı ırkları farklı dinleri bir sofrada buluşturduğu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e teşekkür etti.

Konuşmanın ardından 6 bin kişiye et kavurma, pilav, tatlı, ayran ve ekmek ikram edildi.

İftarın ardından açıklama yapan Başkan Güvenç, Ramazan Bayramı'nın yeryüzüne huzuru ve kardeşliği getirmesi temennisinde bulunduklarını kaydetti.

Rabia Meydanı'nda 6 bin kişiye iftar verdiklerini vurgulayan Başkan Güvenç, tüm insanlığı Şanlıurfa'daki bu kardeşliği örnek alması gerektiğini vurguladı.

Tüm İslam aleminin kandilini  kutlayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti."Şu meydanda 6 bin kişi iftarını yaptı. Görüldüğü üzere soframızda Türk, Kürt, Arap kardeşlerimiz yan yana oturup iftar ediyorlar. İşte bizim için önemli olan bu tablodur. Ben tekrar iftara katılan herkese teşekkür ediyorum. Allah birliğimizi kardeşliğimiz daim etsin."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Kara     2015-07-14 Ramazan ayı sona eriyor. Bu ayın bir özelliği de imkânı olanların fitre ve zekât ile ihtiyaç sahiplerini sevindirme mükellefiyetidir.rnFitre, ramazan ayı içinde, en geç bayram namazından önce fakirlere verilen ve de en az miktarı din adamlarınca belirlenen sadakaya verilen isimdir. Bu yıl en düşük miktarı 11.5 TL olarak belirlenmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü