Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem '6-7 Ekim'de İslam'a karşı bir saldırı vardı'

'6-7 Ekim'de İslam'a karşı bir saldırı vardı'

6-7 Ekim katliamın yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Adıyaman Vahdet-Der Genel Başkanı Bilal Demir, saldırıların bir camiaya yönelik değil, İslam'a ve onun şiarlarına yönelik olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2015 Cuma 19:48
'6-7 Ekim'de İslam'a karşı bir saldırı vardı'

Adıyaman Vahdet-Der Genel Başkanı Bilal Demir,  7 Ekim 2014’te Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş, Hüseyin Dakak, Turan Yavaş ve Cumali Güneş’in vahşice katledilmelerinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Demir açıklamasında, “6-7 Ekim olaylarının bütün insani değerleri ayaklar altına aldığını ve tarihte kara bir leke olarak geçmiştir. 6-7 Ekim olaylarının üzerinden bir yıl geçti. İslami kesime yönelik vahşi saldırıların yaşandığı olaylarda kurban eti dağıtan Yasin Börü ve arkadaşları başta olmak üzere çok sayıda kişi İslami kimliklerinden dolayı hunharca katledildi.  6-7 Ekim olaylarında 54 kişi hayatını kaybetmişti. HDP/PKK, bu mazlum coğrafyadaki insanlara dünyada eşi benzeri görülmemiş zulümler yapmıştır. Mazlum Kürtlerin evleri, işyerleri, arabaları, camilerini, okulları kullanılamaz hale getirildi. Bu saldırılar özellikle İslami kimliğiyle tanınmış kişilere ve STK’lara yapıldı.”

Saldırıların bir gruba değil tüm Müslümanlara yapıldığını belirten Demir, açıklamasına şöyle devam etti: “6-7 Ekim'de sadece bir camia veya bir parti hedef alınmadı. PKK’nin dış güçler ile olan işbirliği neticesinde bölgedeki tüm İslami camialara karşı saldırılar yapıldı. Tesettürlü bayanlar da dâhil birçok Müslümana saldırı yapıldı. Sakallı olduğu için insanlar katledildi. İslam'a karşı bir saldırı vardı. Müslümanları bölgeden çıkartıp pasifize etmek ya da yok etmek için bunları yaptılar. Allah'a şükürler olsun ki bunu başaramadılar. Müslümanlar buna karşı çıkarak daha fazla katliamın önüne geçti.”

Demir, açıklamanın sonunda, “Şehid Yasin ve arkadaşlarının şehadetlerinin yıl dönümünde şehadetlerini bir kez daha tebrik eder ve ailelerine sonsuz sabırlar dileriz.” denildi.  (Yakup SÖĞÜT - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com