Advert
Advert
Advert

6-7 Ekim Şehitleri Sergisinde göz yaşları sel oldu

Şanlıurfa'da, 6-8 Ekimde PKK'liler tarafından katledilen Yasin Börü ve arkadaşları resim sergisine gelen Urfalılar evlatlarının Yasin gibi olmasını istediklerini söyledi.

6-7 Ekim Şehitleri Sergisinde göz yaşları sel oldu
6-7 Ekim Şehitleri Sergisinde göz yaşları sel oldu

Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Platformu İl Koordinatörlüğü tarafından Kurban Bayramının 3'üncü gününde, 6-7 Ekim Şehitleri anısına düzenlenen resim sergisi zaman zaman hıçkırık seslerine şahitlik etti. Yasin Börü'nün tanınmayacak hale gelen resimleri yürekleri dağladı.  . 70'e yakın resmin bulunduğu sergide görev yapan gönüllüler, gelen ziyaretçilere yaşanan o vahşeti anlattı.

'Vahşeti anlatmak için görev aldık'

6-8 Ekimde gerçekleşen vahşeti anlatmak için bu sergide görev aldığını söyleyen Sinan Çetinsu, “ Şehit olan kardeşlerimiz kurban eti dağıtırken yaşadıkları bu vahşetleri halkımıza göstermek için, Şanlıurfa Peygamber Sevdalılarının organize ettiği bu sergide görev aldık. Sergiye halkımız tarafından büyük bir teveccüh var.” dedi

'Gözyaşlarıma hakim olamıyorum'

6-8 Ekim katliamının müsebbibi olan HDP Eş Başkanlarını kınayan ve yapılan bu zulümlerden dolayı gözyaşlarına hakim olamayan, serginin ziyaretçilerinden Songöl Sağırca, "Şu an gerçekten çok vahim bir durumla karşı karşıya bulunmaktayız. Bu İslam aleminde yapılan büyük bir vahşiliktir. Gerçekten HDP Eş Başkanının kendi koltuğunda bulunarak yapılan bu zulme karşı göz yummasını büyük bir şiddetle kınıyorum. Halen bunca yapılan zulmü Kürt halkımız görmemekte, işkenceyi Yasin Börü, Riyad kardeşimiz olsaydı, bugün ailesinde, yuvalarında bulunacaktı. Yasin’im Bayramın 2.ci gününde daha gencecik bir fidan olarak, annesi daha kendisine doyamamışken, bilemiyorum çok zor bir durumla karşı karşıyayız. Gözyaşlarıma hakim olamıyorum. Olsaydı henüz 17'sinde olacaktı." dedi.

'Hatice Börü'ye selamlarımı gönderiyorum'

Konuşmanın devamında Yasin Börü'nün metanetli annesi Hatice Börü'ye sabırlar dileyen Sağırca, "Ben Rabbimden gerçekten Hatice Börü annemize sabır vermesini diliyorum. Buradan da kendisine selam gönderiyorum. Bilmiyorum onun yerine binlerce anne de olmak ister. Bir şehit evladına sahip olduğu için, binlerce annenin de kendisiyle beraber yüreğinin yandığını görüyorum, gerçekten görebiliyorum. Ne mutlu o anneye ki, öyle bir evlat yetiştirdi." dedi.

'Evladımın büyüyüp Yasin gibi olmasını istiyorum'

Şehid Yasin'in annesine imrenerek baktığını, bundan dolayı yolunu sürdüreceklerini söyleyen diğer bir ziyaretçi Semra Doğan ise, "Öncelikle ailelerine gerçekten imrenerek bakıyorum. Böyle güzel evlatlar yetiştirdikleri için. İnşallah benim de evlatlarım büyüyecek ve onların yolunu sürdürecektir inşallah. Bunu Allah'tan diliyorum. Bu vahşeti yapanları Allah'a havale ediyorum. Evlat acısı gerçekten çok zor. Yasin gerçekten çok güzel yerlere geldi. Arkadaşları onun izini çok güzel sürüyor, inanın evladımın büyüyüp Yasin gibi olmasını istiyorum. Gerçekten annesine imrenerek bakıyorum." dedi. (Ramazan Casuk-İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu