Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "6-7 Ekim olaylarının fail ve azmettiricileri cezalandırılsın"

"6-7 Ekim olaylarının fail ve azmettiricileri cezalandırılsın"

Şırnak'ta faaliyet gösteren STK'lar geçen yıl yaşanan 6-7 Ekim olaylarının fail ve azmettiricilerinin hak ettiği cezaları alması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 8 Ekim 2015 Perşembe 20:28

HDP'nin çağrısıyla geçen yıl 6-7 Ekim’de yaşanan vahşeti değerlendiren Şırnak’taki STK’lar, olayların fail ve azmettiricilerinin hak ettiği cezaları alması gerektiğini söyleyerek, Kürdistan topraklarında huzurun artık hâkim olmasını istedi.

İHH Şırnak Şube Başkanı Eyyüp Böçkün, 6-8 Ekim’de unutulmayacak olaylar yaşandığını söyleyerek olaylarda vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarını hatırlattı.

"PKK halkın özgürlüklerine ambargo koymuştur"

PKK’nin, halkın özgürlüklerine ambargo koyduğunu belirten Böçkün, “Bir yıl önce yaşanan olayların bir benzeri şu an bölgemizde tekrar sahnelenmektedir. Sokak aralarına kazılan hendekler, insanların özgürlüklerine kısıtlama getiren, evlerini zorla boşaltan, mahalle gençlerini zorla bu hendeklere nöbetçi olarak diken ve sonucunda ölümden başka bir şey getirmeyen PKK ve unsurları, ne yazık ki bölgemizde huzur bırakmamıştır. Her fırsatta bu rahatsızlığı, sesli olmasa da dile getiren halkın, artık bir karar vermesi gerekmektedir. Halk, çocuklarını bu terör örgütlerine daha fazla kurban vermek istemiyor, huzur ve güvenlik istiyorsa bir an önce tepkilerini korkusuzca dile getirmeleri gerekiyor.” dedi.

6-7 Ekim olayları tarihte kara leke olarak anılacaktır”

6-7 Ekim olaylarının bütün insani değerleri ayaklar altına aldığını ve tarihte kara bir leke olarak anılacağını ifade eden Nuh Eğitim-Der Başkanı Nurettin Tatar, devletin Yasin Börü ve arkadaşlarını katleden faillere ve azmettiricilere hak ettiği cezaları vermesi gerektiğini söyledi.

Tatar, “Bir yıl önceki olaylarda HDP/PKK, bu mazlum coğrafyadaki insanlara dünyada eşi benzeri görülmemiş zulümler yapmıştır. İşyerlerini, araçlarını insanların toplu yaşam alanları olan camileri, okulları molotoflayarak yakmıştır. Bu olayların müsebbipleri hâlâ ellerini kollarını sallayarak dolaşmakta ve televizyonlarda sahte barış söylemleri dillendirmektedir.” ifadelerini kullanarak Yasin Börü davasının takipçisi olacaklarını belirtti.

Yeşilay Cemiyeti Başkanı Turgay Birlik ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Toplumda nahoş olan, çok büyük ıstıraplara ve bedellere sebebiyet veren bu olayın faillerinin kısa zamanda hak ettikleri cezaya çarptırılmaları elzemdir. Lakin bu acıya rağmen gerek ülke, gerekse toplum olarak hâlâ ders çıkarılmadığını müşahede etmek, bizleri hem ürkütmekte hem de üzmektedir.”

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa'da turizme bir adım daha: Turizm zabıtası kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com