Advert
Advert
Advert

"6-7 Ekim olaylarının azmettiricileri yargılanmalı"

6-7 Ekim olaylarının HDP'nin sokağa çıkma çağrısıyla başladığını belirten HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, vahşetin azmettiricilerinin de yargılanması gerektiğini belirtti.

HÜDA PAR Adıyaman İl Başkanı Ali Çelik, 6-7 Ekim saldırıları ve bu saldırılarda Yasin Börü, Hasan Gökgöz, Riyad Güneş, Hüseyin Dakak, Turan Yavaş ve Cumali Güneş’in vahşice katledilmelerinin yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı.

Yaşanan olayların tarihe ‘6-8 Ekim vahşeti’ olarak geçtiğini hatırlatan Çelik, bu vahşette 3 gün içinde 54 vatandaş hayatını kaybetti ve yüzlerce eve, camiye, medreseye, Kur'an kursuna, okullara, kurumlara ve işyerlerine saldırı gerçekleştirildiği belirtildi.

HDP/PKK tarafından yapılan sokağa çıkma çağrısı sonucu 6-8 Ekim vahşetinin yaşandığını vurgulayan Çelik, "Bu sokağa çıkma çağrısının ardından 3 gün içinde 54 kişi hayatını kaybetti ve birçok ev, camii, medrese, Kur’an kursu, okul, parti binaları, dernek binaları, kurumlar ve işyerleri kullanılamaz hale geldi." dedi.

Yasin Börü’nün 6-7 Ekim vahşetinin simgesi haline geldiğini belirtilen Çelik, “6-7 Ekim vahşetinin sembolü/simgesi haline gelen Yasin Börü’yü unutmadık. Yasin Börü davasında 6-8 Ekim vahşetinin sorumluları yargılanmalı, yani HDP yöneticileri ve HDP MYK’sı yargılanmalı.” ifadelerini kullandı.

Çelik, “Son olarak 6-8 Ekim şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ve Üstadın dediği gibi ‘Zalimler İçin Yaşasın Cehennem’ diyerek zalimleri Allah’a havale ediyoruz.” dedi.     (Yakup Söğüt - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ramazan Bayramı namazı Urfa'da kaçta? İl İl Bayram namazı vakitleri
Ramazan Bayramı namazı Urfa'da kaçta? İl İl Bayram namazı vakitleri
Erdoğan'dan TSK'lara önemli çağrı! Hazır bulunun..
Erdoğan'dan TSK'lara önemli çağrı! Hazır bulunun..