Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 6-7 Ekim mağdurlarının sıkıntıları devam ediyor

6-7 Ekim mağdurlarının sıkıntıları devam ediyor

Geçen yıl yaşanan 6-7 Ekim olaylarında aracı ateşe verilerek yakılan Batmanlı bir vatandaş, aradan bir yıl geçmesine rağmen hâlâ mağduriyetinin giderilmediğini söyledi.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2015 Salı 20:32
6-7 Ekim mağdurlarının sıkıntıları devam ediyor

Geçen yıl 6-7 Ekim’de yaşanan saldırılarda araç ve işyeri yakılan halk, mağduriyetlerinin hâlâ giderilmediğini belirterek yetkililere çağrıda bulundular.

Kimilerinin yaşadığı zararların karşılandığını belirten mağdurlar, kendilerinin mağduriyetinin de giderilmesini bekliyorlar.

Yaşanan olaylarda aracı yakılan Batmanlı Arif Saydam mağduriyeti devam edenlerden sadece biri…  Olaylarda aracı yakılan Saydam, aradan bir yıl geçmesine rağmen zararının karşılanmamasından dolayı yetkililere sitem etti.

Devletin, halkın malını ve canını korumakla yükümlü olduğunu söyleyen Saydam, “Milleti sokaklara döküp; her yeri yakıp, yıkıp, dökenler benim de arabamı yaktılar. Arabam Diyarbakır Caddesinde park halindeyken yakıldı. Kullanılamaz hale geldi. Bir heyet gelip incelemelerde bulunarak tutanak tuttu. Ödenek çıkacak diye çok bekledik. Yakılan araçlara para ödenmeyeceği Başbakanlıktan bildirildi.” dedi.

Yaşanan olaylarda özellikle bölge halkının daha çok mağdur olduğunu belirten Saydam, “6-7 Ekim olaylarında devlet olaylara müdahale etmedi. Biz devlete vergi ödüyoruz. Devlet bizleri korumakla mükelleftir. Olaylarda meydana gelen zararın devlet tarafından ödenmesini talep ediyoruz. Yaşanan olaylardan dolayı bölge halkı; özellikle Batman, Diyarbakır, Şırnak ve Hakkâri gibi illerde perişan oldu. Esnaf iş yapamaz, çeklerini ödeyemez duruma gelmişti. Bölge halkı bunu hak etmiyor ve tasvip etmiyor.” diye konuştu. (M. Sait Çelik – İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com