Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim 6-7 Ekim katliamının ses kaydı yayınlandı

6-7 Ekim katliamının ses kaydı yayınlandı

Geçen yıl 6-7 Ekim'de Diyarbakır'da kurban eti dağıtırken PKK/HDP'lilerin saldırısında vahşice katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının sığındığı evde yaşananların ses kaydı yayınlandı.

Giriş Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi 23:36
6-7 Ekim katliamının ses kaydı yayınlandı

Geçen yıl Kurban Bayramı’nda ihtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken Diyarbakır’da katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarının sığındıkları evde yaşadıkları dehşete ışık tutan ses kaydı ortaya çıktı.

İhtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtırken PKK/HDP’lilerin saldırısına uğrayan, ardından kaçarak bir binanın 3. Katındaki bir eve sığınan Yasin Börü ve arkadaşlarının yaşadıkları dehşet dolu anları ifşa eden bir ses kaydı yayınlandı.

Sosyal medyada yayınlanan ses kaydında, Yasin Börü ve arkadaşlarının sığındığı evin sahibi kadının polis imdat 155’i telefon ile aradığı ve burada geçen konuşmaları içeriyor.

Ev sahibi kadının yaşanan barbarlık karşısında büyük korkuya kapılarak 155’i aradığı ve polisle yaptığı konuşmada şok geçirdiği anlaşılıyor. Buna mukabil 155 imdat hattının ucundaki polisin ise kadının yardım çığlıklarına lakayt kaldığı, alay ettiği görülüyor.

Kadının polisi aramasının ardından yardım gelmemesi ve hiçbir müdahalenin yapılmaması nedeniyle defalarca polisi aradığı ve tekrar tekrar ev adresini verdiği, PKK’lilerin kapılarını zorladığını anlatmaya çalışıyor.

Yayınlanan ses kaydında evde yaşanan hengâme ile kapının dışında bulunan PKK’lilerin tehditleri, kadının yaşadığı korku ve geçirdiği şok defalarca duyuluyor. 


(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com