Advert
Advert
Advert

"6-7 Ekim katliam karanlık odakların talimatıyla yapıldı"

6-7 Ekim katliamının yıldönümünde katliamı bir kez daha kınayan Bilge Gençlik Kulübü, 6-7 Ekim katliamının karanlık odakların talimatıyla gerçekleştirildiğine dikkat çekti.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi önünde, Yasin Börü ve arkadaşlarının PKK’liler tarafından katledilişlerinin yıldönümü nedeniyle Bilge Gençlik Kulübü tarafından bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada tarih boyunca İslam düşmanlarının ellerindeki bütün imkânları kullanarak Müslümanlara zulmettikleri belirtildi.

Sık sık tekbirlerin getirildiği basın açıklamasında, 6-7 Ekim katliamının Kürdistan topraklarının İslam’ın rengi ile boyanmasına tahammül gösteremeyen bir grup kendini bilmezin karanlık odaklardan aldığı talimatlarla gerçekleştirildiği vurgulandı.

“6 kardeşimiz, insanlıktan nasibi olmayanlar tarafından vahşice katledilmiştir”

Şer odaklarının talimatıyla gerçekleştirilen bu katliamda Peygamber Sevdalıları Platformuna üye dernek gönüllerinin katledildiği hatırlatılan açıklamada, “Kurban Bayramı’nın 4’üncü günü Diyarbakır’da fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıtan 6 kardeşimiz bu şer odakları tarafından şehid edilmiştir. Ellerindeki kurban etlerini fakir ailelere ulaştırmak için büyük fedakârlık gösteren bu 6 kardeşimiz, insanlıktan nasibi olmayanlar tarafından vahşice katledilmiştir.” ifadelerini kullanıldı.

Saldırıların IŞİD bahanesi ile İslam’a yapıldığının altını çizilen açıklamanın devamında, “Kürdistan bölgesinde İslam’ı ve Müslümanları yok etme girişiminiz geçmişte akamete uğradığı gibi günümüzde de akamete uğrayacaktır. Sizler Yasinlerimizi, Riyadlarımızı, Hasan ve Hüseyinlerimizi, Cumalilerimizi, Turanlarımızı şehid etmekle bizleri korkutacağınızı zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Bizler 6-8 Ekim olaylarında şehid olan kardeşlerimiz gibi her an şehadeti arzulamaktayız. Bizim şehadete olan düşkünlüğümüz, sizin dünya ve içindeki zevklerine olan düşkünlüğünüzden daha fazladır.” denildi.

Kürdistan’ın sosyalizmin kucağına terk edilmeyeceği belirtilen açıklamada, son olarak 6-7 Ekim olaylarında katledilen Yasin Börü ve arkadaşlarına rahmet dileğinde bulunuldu.

Kulüp üyeleri açıklamanın ardından sessiz bir şekilde dağıldı. (Emrah Deniz - İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır