Advert
Advert
Advert

5D sinema çılgınlığı sürüyor

5D sinema çılgınlığı sürüyor
5D sinema çılgınlığı sürüyor

Başta İstanbul olmak üzere büyük kentlerde yaygınlaşan 5D sinema, Bursada da vatandaşların yeni eğlence kültürünün başında geliyor.

Bursanın en büyük AVMlerinden biri olan Korupark Alışveriş Merkezi, bir ilke daha imza atarak müşterilerine 5D sinema keyfi sundu. Açılalı henüz bir hafta olmasına ramen vatandaşlar tarafından büyük ilgi gösterilen 5D sinemaya bir giren bir daha giriyor. Öyle ki art arda 7- 8 kez giren izleyiciler müthiş bir heyecan yaşamanın mutluluğu ile ayrılıyor.

5D sinemasını konuklarının hizmetine açan Korupark AVM Fun Time 5D sinema adıyla eğlence ve adrenalin tutkunlarının yeni adresi oldu. Korupark 5D sinema keyfine, adrenalin tutkunları yoğun ilgi gösteriyor. 5D sinemaya aynı gün defalarca giren özellikle gençler aldıkları harçlıkların tamamını burada tüketiyor.

Fun Time 5D Sinema Müdürü Ramazan Tuğalp Coşkun, geçen cumartesi günü açılan 5D sinemasında 3 boyutlu filmleri harketli simülasyonlu platforda izleyicilerine sunduklarını belirtti. Büyük bir ilgi olduğunu anlatan Coşkun, 3 boyutlu filmin yanında, sis, ses, su ve rüzgar gibi efektler ile de realistik ortam daha da güçlendiriliyor. Bire bir filmin içinde kendinizi hissediyorsunuz. İzleyiciler müthiş bir keyif alıyor, son derece eğlenceli bir sinema keyfi. 3 boyutlu filmleri hareketli senkronize olarak bizzat yaşıyorsunuz. dedi.

Bursada ilk olduklarını anlatan Ramazan Tuğalp Coşkun, Henüz yeni olmamıza rağmen büyük bir ilgi var. Kişi başı 7 buçuk lira olan seanslarda yaklaşık 6 dakikalık simülasyon filmler gösteriliyor. Bursada ilk olduğu için insanlar da büyük ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımızdan üst üste 7- 8 kez girenler oluyor, çünkü müthiş bir keyif yaşıyorlar. şeklinde konuştu.

Sinemadan çıkan vatandaşlar ise çok heyecanlı bir deneyim yaşadıklarını belirterek, Çok büyük bir heyecan yaşadık. İlk önce biraz korksak da, daha sonra alıştık. Çok güzel bir sinema keyfi yaşadık. Herkes bu zevki tatmalı, herkese tavsiye ediyorum. şeklinde konuştu.

FUN TİME 5D SİNEMA

5D sinema; 3D sinemadan farklı olarak 9 kişi kapasiteli bir sinema salonunda, gözlük takıp, kemerler bağlanarak izlenilen 5- 10 dakikalık filmlerden oluşuyor. Kemerleri bağlamayıp, korkuluklara sıkı sıkıya tutunmaz iseniz köpekbalıklarına yem olabilme ve yarasalar tarafından götürülme tehlikeleri ile karşı karşıya kalma duygusuna kapılabilirsiniz. Bir sinemadan daha çok 5D sinema izleyiciye yoğun bir heyecan ve gerçekçi anlar yaşatıyor. İzlenen filmin ambiansına göre koltukların yanı sıra, sinema salonu da hareket edebiliyor. Sis, duman, rüzgar ve yağmur gibi efektleri ise heyecanı canlı canlı hissettiriyor.

Ayrıca salon dışına kurulan televizyonlarda ise akraba ve arkadaşları içeridekilerin o an ki hallerini görme imkanına sahip oluyor.

Bursa Korupark AVMde bir hafta önce açılan Fun Time 5D sinemasında ziyaretçiler; Marsta Robotlar, Jet ve Jin, Karda Heyecan, Kay Kay Yarışı, Uzay yolu, Rollercoaster safari, Okyanus yaratıkları, Lanetli Maden gibi filmlerden dilediğini seçerek izleme fırsatı bulabilecek.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ?
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı