Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 50 ton yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi

50 ton yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi

Şanlıurfa İnsani Yardın Platformu, Suriye’deki savaş sebebiyle mağduriyet yaşayan insanlara 50 ton yardım malzemesi taşıyan 2 TIR gönderildi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2015 Salı 18:32
50 ton yardım malzemesi Suriye’ye gönderildi

Suriye’deki iç savaştan dolayı mağdur olan Suriyelilerin açlıktan ölmemek için kedi ve köpek eti yemek zorunda kaldıklarını ifade eden Şanlıurfa İnsani Yardın Platformu Başkanı Osman Gerem, İslam ümmetini Suriyelilere yardım etmeye çağırdı. Şanlıurfa İnsani Yardın Platformu tarafından hazırlanan 2 yardım TIR’ı Suriye’deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı. Hazırlanan TIR’larda giysi, battaniye ve gıda olmak üzere toplam 50 tonluk yardım malzemesi bulunuyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Osman Geren, üç yıldır Suriye savaşı mağdurlarına yönelik sınır içi ve sınır dışına yardım gönderdiklerini, bugünde 167’nci ve 168’nci yardım tırlarını sınır ötesine göndereceklerini belirtti. “Kedi ve köpek eti yiyorlar” Geren, “Savaş altında olmalarından dolayı Şam ve Halep bölgeleri için Suriye âlimleri tarafından açlıktan ölmemeleri için köpek ve kedi eti yemeleri konusunda fetva verildi. Ve bu fetva ikinci defa daha tekrarlandı. Özelikle o bölgede insanlar aç ve açıktadırlar. Ve insanlar soğukta donarak ölmekte. İnsanlar orada ölmemek için kedi ve köpek eti yemek zorunda kalıyorlar. Bizde bu nedenle İslam Ümmetini bu insanlara sahip çıkmaya çağırıyoruz. Bunun için tüm insanların ellerinden gelen yardımı yapmalarını istiyoruz.” dedi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2015-01-21 10:37:55KRALX

    GÖNDERİN GÖNDERİN BAKAM ONLAR SİZE NE GÖNDERECEK.BOL BOL YALAN ATAN.ZİNA EDEN.HIRSIZLIK YAPAN FUHUŞ YAPAN GENÇLERİ BOL BOL GÖNDERİYORLAR VE DEVAM EDECEKLER..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com