Advert
Advert
Advert

50 Ev hanımına 1.000 TL’lik kredi desteği

Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimi’nce Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende, 50 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı.

50 Ev hanımına 1.000 TL’lik kredi desteği
50 Ev hanımına 1.000 TL’lik kredi desteği

Törene, Belediye Başkanı Dr Ahmet Eşref Fakıbaba, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, Kadın Meclisi Başkanı Dilşah Öztürkmen, Ordu ve Giresun’dan kentimize gelen bazı yöneticiler, Yoksullukla ve İşsizlikle Mücadele Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı STK temsilcileri, belediye birim amirleri ve çok sayıda mikro kredi üyesi bayan katıldı.
Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Mikro Kredi projesinde yakaladıkları bu başarının özellikle Urfalı bayanlarla birlikte ortak yakalanan bir başarı olduğuna dikkat çekti.
Mikro Kredi ailesine 50 bayanın katılımı ile toplam sayının 950’ye ulaştığını belirten Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğüne değinerek, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini söyledi.
Fakıbaba, “Sizler benim kızlarımsınız. Sizleri birer evladım olarak görüyorum. Size verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çok ufak bir miktar parayla büyük mutluluklara imza attınız. Bu gösteriyor ki Urfa kadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı inanın Türkiye’ye örnektir” diye konuştu.
Mikro kredi üyesi bayanların istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınlarımızın sayılarını artırmaya gayret ettiklerini ifade etti.
Aldığı 1.000 TL’lik kredi desteği ile dönercilik yaptığını belirten Yıldız Yıldız isimli üye ise yaptığı konuşmada projeyle birlikte hayatında yaşanan değişimleri anlattı.
Haleplibahçe’de belediyenin kendisine tahsis ettiği çarşıda dönerci dükkânı açan ve 7 çocuğunun geçimini bu projeyle sağladığını ifade eden Yıldız, “Sayın Başkanımız Fakıbaba’ya bu projesinden dolayı minnettarlık duyuyorum. Çok heyecanlıyım. Bu projeyle birlikte hayatımda çok büyük değişimler yaşandı. Bana verilen 1.000 tl yi sermaye ettim. Bu rakam şimdilerde 10 bin tl’ye ulaştı. Yalnızca maddi değişimler olmadı hayatımda. Okuma yazmayı öğrendim. Ehliyet aldım. Şimdi 2011 model arabam var. Çocuklarım ve ben oldukça mutluyuz” dedi.    
Konuşmaların ardından kredi dağıtım törenine geçildi. Başkan Fakıbaba ve diğer davetlilerin katılımıyla 50 ev hanımına daha 1.000 TL’lik kredi desteği sağlandı. 
www.balikligol.com     

MİKRO KREDİ SAYISI 950 ile balikligol_com
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü