Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "5 yıldır elektriksiz yaşıyoruz"

"5 yıldır elektriksiz yaşıyoruz"

Bingöl'ün Kiğı ilçesine bağlı Açıkgüney köyünde yaşayan iki amcaoğlu, yaklaşık 5 yıldır elektriklerinin olmadığını ifade ederek bu konuda mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2015 Çarşamba 15:08

Kiğı ilçesine bağlı Açıkgüney köyünde yaşayan amca çocukları Ali Dağlayan ile Aziz Dağlayan,  5 yıl önce yaptıkları evlerine hala elektrik verilmediğini belirterek bu konuda yetkililerin mağduriyetlerini gidermelerini istediler.

Yeni yaptıkları evlerinde elektriklerinin olmadığını ve durumu yetkililere bildirmelerine rağmen 5 yıldır elektrik alamadıklarını söyleyen Ali Dağlayan, “Köyde kendi arazim olan tarlamda ev ve hayvanlar için bir han yaptım. Hayvancılıkla uğraşıyorum. Yaptığım evin elektriği için AKSA elektrik şirketine başvurdum. Köyümüzde yeni yaptığım ev ve hayvanlar hanı arasında 1-2 kilometre kadar bir mesafe var. Elektrik şirketi, ‘köy uzak olduğu için köyden sana elektrik veremeyiz’ dediler. ‘Ama yakının da bir trafo var, Onu al oradan sana elektrik vereceğiz’ dediler, bende kabul ettim. Orada bulunan elektrik trafosunu 10 bin TL vererek satın aldım. Durumu elektrik şirketine bildirdim, geldiler ama yine elektrik vermediler.” dedi.

“5 yıldır yerleşim yerimizde elektrik yok”

Yaklaşık 5 yıldır, yeni yerleşim yerinde elektriksiz olduğunu ifade eden Ali Dağlı, “5 yıldır, orada elektriksiz yaşıyorum ve orada hayvancılık yapıyorum. Elektrik olmadığı için işlerim hep aksıyor. Yeteri kadar, hayvancılıkta ürün alamıyorum. Bende bu ülkenin bir vatandaşıyım. Bize üvey evlat muamelesi yapılmasın. Elektriğim olmadığı için mağdurum ve çok zor şartlarda yaşıyorum. Bu konuda yetkililerden yardım istiyorum.” diyerek yaşadığı sıkıntıyı dile getirdi.

“Bu devirde elektriksiz yaşıyoruz”

Ali Dağlayan’la amca çocukları olduğunu ve aynı mağduriyeti kendisinin de yaşadığını söyleyen Aziz Dağlayan, “Ben de aynı yerdeyim.  Evimizi ve hayvanlar için han yaptık ama elektriksiz yaşıyoruz. Enerji delme müsaadesini almamıza rağmen elektrik şirketi bize elektrik vermiyor. Diyorlar ki ‘kendi imkânlarınızla yapın’ biz kendi imkânlarımızla yapamayız. Trafoya zaten büyük bir para verdik. Yine de elektrik verilmedi, bu konuda mağduruz. Hayvancılık yapıyoruz ama bu şekilde verim alamıyoruz. Mağduruz, devlet bu konuda bize yardım etsin ve mağduriyetimizi gidersin.” diye konuştu.  (Nihat Kanat-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karargah rahatsız haberinde Genelkurmay'dan açıklama geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com