Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem 5 yetimiyle sahipsiz kaldı

5 yetimiyle sahipsiz kaldı

Ülkelerindeki savaştan kaçarak Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine gelen Suriyeli anne 5 yetimiyle sahipsiz kaldı.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2016 Pazartesi 12:28
5 yetimiyle sahipsiz kaldı

 

Suriye’nin Haseki Kentine bağlı Rasulayn ilçesinde yaşanan çatışma ve savaştan dolayı Ceylanpınar’a gelen 35 yaşındaki 5 çocuk annesi Nesra Derviş, ilçede kayıtlarının olmadığı için herhangi bir resmi kurumdan yardım almadığını belirtti.

Yaşları 6 ile 12 aralığındaki 5 yetim çocuğuyla hayata tutunmaya çalışan anne Nesra kendisine uzatılacak bir yardım eli bekliyor. Eşini 7 yıl önce Hepatit B (saralık) hastalığından kaybettiğini 5 yetim çocuğuyla sokaklarda kaldığını söyledi.

Kayıtlarının yapılmaması nedeniyle Ceylanpınar Kaymakamlığı’ndan ve herhangi bir resmi kurumdan yardım almadığını belirten Derviş, kimsenin kendisine yol göstermediğini resmi kurumlardan yardım talep edilip edilmediğini bilmediğini ifade etti.

Eşinin vefatından sonra çok sıkıntılar yaşadığını ifade eden Nesra Derviş, “Tüm Suriye’de olduğu gibi Rasulayn kentinde de iç karışıklık yaşanınca mecburen Ceylanpınar’a sığındık. Bu yöredeki insanlar sağ olsunlar bize her konuda yardımcı oldular. Yaşları 6 ile 12 arası 5 yetim çocuğumla bir gecekonduda yaşamaya başladık. Komşularım ve hayırsever vatandaşlar tarafından bize zaman zaman yardım yapılıyor. Tabi bu yardımlar yeterli gelmiyor ama yapacak bir şey yok. Eşim 7 yıl önce sarılıktan vefat etti. Yetim çocuklarımla çaresiz yaşam mücadelesi veriyoruz.” dedi.

Zor günler geçirdiğini belirten anne Nesra, “Çocuklarıma hem analık, hemde babalık yapıyorum. Allah büyüktür, umudumuzu yitirmiyoruz. Keşke Suriye’de iç karışıklık yaşanmasaydı. Bizler de bu duruma gelmezdik. Allah herşeye kadirdir inşallah bize hayırlı bir kapı açacaktırtr.” ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak - İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Suriyeli genci dövüp bunu paylaştı-Tepkiler çığ gibi büyüdü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com