Advert
Advert
Advert

5 TL yardım için; SOMALİ URFA yaz 3072'ye gönder

5 TL yardım için;  SOMALİ URFA yaz 3072'ye gönder
5 TL yardım için;  SOMALİ URFA yaz 3072'ye gönder

Afrika Boynuzu'ndaki kuraklığın yaklaşık 12 milyon kişiyi etkilediği bildiriliyor. Onbinlerce kişinin komşu Kenya ve Etiyopya'daki mülteci kamplarına kaçtığı bildiriliyor. Somali'de ise durum gittikçe kötüleşiyor. Bölgede çalışmalarını sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı acil yardım ekipleri, açlık nedeniyle yollara düşen Somali halkına yiyecek ve tıbbi yardımında bulunuyor.  İHH İnsani yardım Vakfı, Acil yardım faaliyeti olarak bölgede süt, bisküvi, pirinç, yağ ve undan oluşan 40 bin dolarlık yardım paketi bölgeye ulaştırıp, daha çok, mülteci kamplarına katılmak için yollara düşmüş ancak kamplara girememiş insanlara yardım dağıtılmıştır. Ekiplerimizin bildirdiklerine göre açlık ve kuraklık nedeniyle yaşadıkları yerleri terk eden Somalilerin sığındıkları ülkelerin başında Kenya geliyor. Kenya`daki Dadaab mülteci kampına her gün yaklaşık bin 500 kişi kabul ediliyor. Ancak, kendisi de kuraklıktan etkilenen Kenya`da artık yeni gelenlerin sığınabilecekleri kamplar bulunmuyor. Kamplara gelmek için yollara düşen insanların durumunun kamplara ulaşanlardan daha kötü ve ölümcül olduğu bildiriliyor.

3.000 TONLUK GEMİ SOMALİ’YE İLAÇ OLACAK!
İHH, açlıkla mücadele eden Afrika halkına kardeşlik vazifesini yapmak için tıbbi malzemeler ile birlikte buğday, mısır, un, sıvı yağ, toz şeker, süt tozu, bebe bisküvisi, pirinç ve makarna gibi temel gıda maddelerinden ve acil ilaç ve medikal malzemelerinden oluşan 3 bin tonluk acil yardım gemisi hazırlıyor.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI ACİL HAREKETE GEÇMELİ
Bölgede insani felaketin boyutlarının tarif edilemez olduğunu bildiren acil yardım ekiplerimiz “Türkiye’deki bütün sivil toplum kuruluşlarını çağırıyoruz, Kızılay ve diğer yardım kuruluşları harekete geçmeli; burada durum gerçekten içler acısı, bizi insanlığımızdan utandıracak manzaralar var. Biz buradan Türkiye halkına acil çağrı yapıyoruz. Hep birlikte, insanlığın Afrika’da düşmesini engellemeliyiz." diyorlar.

 

İHH İnsani yardım Vakfı olarak Somali Acil Yardım çalışmaları kapsamında halkımızın desteğiyle ihtiyaç duyulan malzemeleri İnşallah 3.000 tonluk gemi ile Afrika halkına ulaştıracağız. Bu yardım kampanyamıza tüm halkımızın desteğini bekleriz.

 

BAĞIŞI NASIL  YAPABİLİRİM?

Bağışlarınızı şu dört yoldan biriyle yapabilirsiniz.

 

1- Cep telefonunuzdan mesaj(SMS) bölümüne Somali Urfa yaz 3072’ye gönder 5 TL bağışta bulunmuş olursunuz.

2- İnternette www.ihh.org.tr adresinden ONLİNE BAĞIŞ bölümünden Somali Acil Yardım seçeneğini seçtikten sonra kredi kartınızla bağışınızı yapabilirsiniz.

3- Aşağıda ismi belirtilen bankaların birine giderek  “İHH İnsani Yardım Vakfı hesabına bağış yapacağım” deyin. Açıklama kısmana da  Somali’ye Acil Yardım-Urfa yazdırın.

Kuveyt Türk-Fatih Şubesi:5,   Türkiye Finans -Fatih Şubesi:4,  Bank Asya-Fatih Şubesi:22,   Albaraka-Fatih Şubesi:15,  Ziraat Bankası-Fatih Şubesi:488,  Vakıf Bank-Fatih Şubesi:099

4- PTT Şubelerinin birine giderek İHH Posta Çeki Hesabı olan 1605451 nolu hesaba bağışınızı yapın ve açıklama kısmına SOMALİYE ACİL YARDIM-URFA yazdırmayı unutmayın.                                       31.07.2011- Ş.Urfa

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Bizler Maddi ve Manevi Yönden Güçlü Gençlik İçin Çalışıyoruz
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak
Flaş Karar! İstifa etmeyen belediye başkanı görevden alınacak