Advert
Advert
Advert

5. Memur Sen Şanlıurfa Buluşması

Memur Sen, 5. Memur Sen Şanlıurfa Buluşması, “Şanlıurfa ve Medeniyet” adlı program düzenlendi.

5. Memur Sen Şanlıurfa Buluşması
5. Memur Sen Şanlıurfa BuluşmasıPrograma, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Atçı, Eğitim Birsen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun ve diğer STK başkan ve üyeleri katıldı.

Programda tanıtım vetere ve konuşmalar yapıldı. Bir konuşma yapan Memur Sen Şanlıurfa İl Başkanı Mahmut Atçı Memur Sen’in kuruluş amacını anlattı.

Memur Sen’in bir yönüyle hakkaniyete dayalı bir medeniyet ön gören bir anlayışın temsilcisi olduğunu ifade eden Atçı, “Kendi memleketinde gördüğü huzurun ve sükûnetin ülkesinde kaim olmasını yetinmeyen bir anlayışla bu süreçte Arkanda Irak’ta, Filistin’de, Somali’de ve Suriye’de zalim yönetimlerin zulmüne maruz kalanlara hep beraber el uzattık” ifadelerini kullandı.

Mısırda uyduruk bir mahkemeyle 529 darbe karşıtı Müslüman’ın idama mahkûm edilmesini kınayan Atçı, “ Bu Müslümanların idama mahkûm edilmesi iki yüzlülük ve alçaklıktır. Tüm Memur sen ailesi olarak bu durumu kınıyoruz” dedi.

17 Aralık olaylarına da değinen Atçı, “Bugün gelinen iyi noktamızı gölgelemek, bizleri dünyadan ertelemek ve ötelemek isteyenlerin pis tezgâhı olan 17 Aralık küresel operasyonla vesayetin bürokratik dalgalarıyla karşı karşıyayız. Yolsuzluğun her boyutuna karşı olduğumuz gibi askeri, adli, bürokratik vesayetinde her türlüsüne şiddetle karşıyız” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret