Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye 5 Emniyet Müdürü Görevden Alındı

5 Emniyet Müdürü Görevden Alındı

Gündeme bomba gibi düşen yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna karşı hamle olarak algılanan 5 emniyet müdürünün görevden alınması emrinin doğrudan Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Güler inisiyatifiyle gerçekleştiği ve vali veya emniyet müdürlerine bilgi verilmediği öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 11:54
5 Emniyet Müdürü Görevden Alındı

17 Aralık operasyonu olarak tarihe geçen "rüşvet ve yolsuzluk" operasyonu çerçevesinde 5 polis müdürünün görevden alınmasının yankıları sürerken, yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü.

HÜKÜMETİN KARŞI ATAĞI

Rotahaber'in yetkili kaynaklardan edindiği bilgiye göre hükümetin karşı atağı olarak değerlendirilen görevden almalar bizzat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler'in emriyle gerçekleştirildi. Bu emirden ise Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar'ın, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun ve İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın bilgisi olmadığı belirtildi.

ACİL TOPLANTI VE KARAR

Bilgiye göre Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Güler acilen toplanarak emniyet şube müdürlerinin görevden alınması ve yerine yeni isimlerin atanması için düğmeye bastı. En üst düzeyde gerçekleşen bu müdahale ile aralarında yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını düzenleyen şube müdürleri de olmak üzere İstanbul Emniyeti'nde 5 şube müdürü görevden alınmıştı.

KİMLERİ GÖREVDEN ALDILAR?

Bu kapsamda doğrudan Erdoğan ve Güler'in emirleriyle İstanbul Emniyet Müdürlüğünde operasyon yetkisi olan Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, Terör Müdürü Ömer Köse, Organize Müdürü Nazmi Ardıç, Asayişten Sorumlu Müdür Ertan Elçıktı görevlerinden alındı. Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı ve Organize Müdürü Nazmi Ardıç 17 Aralık'ta yapılan operasyonu yürütüyordu. Öte yandan Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhan da görevden alındığı bildirildi.

YENİ ATANAN MÜDÜRLER KİM?

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde 5 şube müdürünün görevden alındığı ve bu görevlere yeni müdürlerin atandığı iddia edildi. Görevden alınan şube müdürlerinin yerine getirildiği iddia edilen isimler şöyle: “Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Ömer Burak Aktaş, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Hakan Sıralı, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne Yusuf Bengü, Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Aydın Yılmaz, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne Serdar Ali Tekkin.”

2 YENİ SAVCI İDDİASI

Bunların yanısıra emniyet şube müdürlerinin değiştirilmesinin yanında yolsuzluk soruşturmasını yürüten savcıların yerine de 2 yeni savcı görevlendirildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.  İstanbul merkezli olarak dün başlayan ve 3 bakan oğlunun da gözaltına alındığı yolsuzluk, rüşvet ve altın kaçakçılığı operasyonuna 2 yeni savcı atandı. Dün akşam HSYK'nın mevcut savcıları görevden alacağı iddiaları ortaya atılmış ancak yalanlanmıştı. Bugünse soruşturmanın aynı savcılarla devam edeceği ancak iki yeni savcının daha görev alacağı öğrenildi.

KAYNAK: ROTAHABER

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com