Advert
Advert
Advert

5 bin kişiye Ali Baba hayratı

Şanlıurfa’da her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “Ali Baba Hayratı”, bu yıl da Karaköprü Belediyesi tarafından binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

5 bin kişiye Ali Baba hayratı
5 bin kişiye Ali Baba hayratı

Karaköprü Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Ali Baba Hayratı'nın bu yılki etkinliğinde, yaklaşık 5 bin kişiye kuru fasulye ve pilav ikram edildi.

 

Karaköprü Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen Ali Baba Hayratı etkinliğe, AK Parti Şanlıurfa milletvekili Mahmut Kaçar, Vali Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Bozova Belediye Başkanı Hasan Arusoğlu, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, Eyyup Nebi Belediye Başkanı Mehmet Yıldırım, Argıl Belde Belediye Başkanı Hüseyin Şimşek, Çalışmak Baknaı Faruk Çelik’in Danışmanı Yüksel Yeni, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu,  ŞUTSO Başkanı Sabri Ertekin, kurum amirleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlanan etkinlik, Grup Dergah ilahilerinin ardından Sema gösterileriyle devam eden etkinlikte konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi,

“Bu anlamlı buluşmanın birçok mimarı vardır. Ali Dede de bunlardan biridir. Dostluğu, kardeşliği, huzuru ve barışı anımsatan bu etkinlik kutlanılmaya devam edilecek ve bu kardeşlik ülkenin huzurunu bozanlara inat devam edecektir” dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, “Bu topraklar İslam’la tanışıldığından beri her zaman sevgi ve hoşgörüyle beraber kardeşliğe ev sahipliği yapmış topraklardır ve bu topraklarda Ali Dede gibi birçok hatırı sayılır büyük yetiştirmiştir. 400 yıl önce bu topraklarda yaşayan Ali dede bize bir çok mesaj vermiştir. Önemli olan o mesajları anlamak ve hayatında yaşamaktır” dedi.

Vali Celalettin Güvenç ise geçen yıl aynı meydanda Ali Dede hayratına katıldığını anımsatarak; “Hayat çok çabuk geçiyor. Hayatımızda hep güzellikler olsun” diyerek etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Konuşmaların ardından Vali Milletvekili pilav ve kuru fasulye yemeğini dağıttılar. Burada yapılan duanın ardından etkinlik sona erdi.

Ali Baba Karaköprü Belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Türkiye'nin yeni ordusu kuruldu! İmzalar atıldı!
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle
Tarım Bakanlığından ucuz et için yeni hamle