Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi 5 bin 350 Üyesi ile yetkili sendika olma ünvanını korudu

5 bin 350 Üyesi ile yetkili sendika olma ünvanını korudu

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun; "5 bin 350 Üye Sayısıyla Yetkili Sendika Olma Ünvanını Koruduk" dedi.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2013 Perşembe 13:44
5 bin 350 Üyesi ile yetkili sendika olma ünvanını korudu

İbrahim Coşkun; "Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, 1992 yılında Mehmet Akif İnan ve bir grup arkadaşı tarafından ilk meşalesi yakılan Eğitim-Bir-Sen’in, merhumun doğduğu şehir olan Şanlıurfa’da bugün rekor tanımadığını söyledi. 2009 yılında almış oldukları yetkiyi, 2013 yılı itibariyle diğer tüm sendikaların üye toplamına neredeyse eşit olan 5350(Üniversite dâhil) sayısına ulaştırarak pekiştirdi.

“Böyle büyük başarıları tek kişiye veya yönetim kurulu üyelerine mal etmek çok büyük haksızlık olacaktır. Mayıs 2012 tarihinden Mayıs 2013 tarihine kadar geçen bir yıllık sürede çalışmalarını son aylara sıkıştırmadan yaz tatilleri dâhil olmak üzere koşturan tüm teşkilatımızı yürekten kutluyorum. Şanlıurfa merkez ve merkeze bağlı köylerde görev yapan ve çalışmalarımıza her türlü desteği veren iş yeri temsilcileriyle üyelerimize, kendi ilçelerinde köy köy dolaşarak eğitim çalışanlarını örgütlülüğe davet eden ilçe yönetim kurulu üyelerine ve onlara destek veren üyelerimize de ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Yıl içerisinde eğitim çalışanlarının sorunları başta olmak üzere Türkiye’nin önemli başlıklarıyla ilgili en çok konferans, panel, televizyon programı, basın açıklaması tertipleyen sendika olduklarını söyleyen Coşkun, “Yetkili olmak yetkiyi aldıktan sonra koltuğa kurularak, sendika binasından çıkmamak demek değildir. Yetki tam tersi sorumlulukları arttıran, daha fazla efor ve daha fazla çaba gerektiren bir durumdur. Sendikacılık duraksama, yorgunluk, bıkkınlık kabul eden bir iş değildir. Enerjinizin tamamını bir konuya harcadığınız bir günde, başka bir konu ile ilgili bir sıkıntı çıktığı zaman bugün yorulduk, bu iş de yarına kalsın diyemezsiniz. Çok şükür Şanlıurfa’da her yıl katlanan üye sayısı, eğitim çalışanlarının göstermiş olduğu teveccüh bizim daha çok çalışmamıza, daha fazla çabalamamıza gerekçe oluşturmuştur.” dedi.

Türkiye genelindeki yetkiyi de devam ettirdiklerini belirten Coşkun şunları söyledi: “Genel yetki de yine Eğitim-Bir-Sen’de olacak. İllerin tamamından sayılar gittikten sonra genel merkezimiz muhtemelen açıklama yapacaktır. İl yetkisi de genel yetki de okulları gezerken öğretmenler odasında kara propaganda yaparak alınmıyor. Eğitim çalışanlarını örgütlemek için başkalarını kötülemeye gerek yoktur. Zannediyorum bu yıldan sonra yetkiyi sadece dillerinde nostaljik bir türkü olarak söyleyecek olanlar, eğitim çalışanlarının konuşana değil çalışana meylettiğini göreceklerdir.”

Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa şubesinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm eğitim çalışanlarının yanında olacağını söyleyen Coşkun şöyle devam etti: “ Bizler yönetici ile hizmetliyi, öğretmenle memuru birbirinden ayırmadan ortak paydada buluşabilmenin zeminini ve ortak hak arama mücadelesinin azmini göstermeye devam edeceğiz. Bundan hedef ilimizde görev yapan eğitim çalışanlarının sendikalılaşma oranını üst seviyelere taşıma olacaktır" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa’ya yeni bir görünüm kazandıracak

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com